newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Proste, tanie i modne lampy z drutu

Ten typ oświetlenia jest dość popularny, a przemawia za tym zarówno design, prostota, ale i niska cena. W zależności od kolorystyki oraz materiału, odnajdą się we wszystkich wnętrzach nowoczesnych. Powiesić je można w salonie nad stołem, jadalni lub nad wyspą kuchenną. Najbardziej popularnym kolorem w jakim występują to czarny, ale znajdą się także modele żółte i czerwone. Producenci stale tworzą nowe kompozycje, gdzie napotykamy bardziej masywne wykończenia (grubszy drut, a nawet profil stalowy), ale i te bardzo minimalistyczne jak lampy w kształcie kapelusza.

Dekoracyjne lampy ażurowe - jakie wybrać?

Do salonu pasować będą zarówno te minimalistyczne, gdzie klosz lampy wykonany jest na kształt kwadratu czy prostokąta, a samą dekoracją jest żarówka LED. To ona najbardziej przyciąga wzrok gości i domowników. Innymi propozycjami są te wykonane z miedzi lub stalowej siatki. Lampy pozłacane idealnie pasować będą do bardziej eleganckich sypialni. Idealną rolę odegrają, gdy powiesisz lampy nad stołem lub wyspą. To również dobry wybór do stylu loftowego i skandynawskiego.

Z jakich materiałów są wykonane?

Producenci najczęściej wykorzystują do tego typową stal o różnych przekrojach - okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Stal jest zabezpieczana antykorozyjnie oraz malowana proszkowo na wybrany kolor. Obecnie modne kolory to czarny, złoty czy też biały. Innym materiałem wykorzystywanym do produkcji jest miedź. Odpowiednio zespawana nie wymaga już malowania, a sama w sobie stanowi piękny wyróżnik wnętrza. Z czasem może się starzeć, ale w tym wypadku otrzymujemy dodatkowe walory dekoracyjne, które tworzy upływający czas.

Znaleźć można także wiele zamienników, które co prawda nie są wykonane z drutu, ale również pięknie się prezentują w nowoczesnych stylizacjach. Są to najczęściej lampy drewniane wykonane z małych listewek, siatki lub tworzywa sztucznego. Dzięki temu przyjmują bardziej naturalne wzory kojarzące się z naturą i ekologią.