newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Proste, tanie i modne lampy druciane

Ten typ lamp jest dość popularny, a przemawia za tym zarówno design, prostota, ale i niska cena. Lampy druciane w zależności od kolorystyki oraz materiału odnajdą się we wszystkich wnętrzach nowoczesnych. Powiesić je można w salonie nad stołem lub w jadalni połączonej z salonem czy też wyspą kuchenną. Najbardziej popularnym kolorem wykorzystywanym przy produkcji lamp drucianych jest czerń, ale znajdą się także modele w kolorach żółtych czy czerwonych.

Producenci stale tworzą nowe kompozycje i modele, gdzie napotykamy bardziej masywne wykończenia (grubszy drut, a nawet profil stalowy), ale i te bardzo minimalistyczne. W wielu przypadkach odnajdziesz tutaj industrialne lampy wiszące (loft) z nieco grubszych profili stalowych, ale i bardzo cieniutkie druciaki. Atrakcyjna cena pozwali ci w przyszłości na wymianę lamp na nowe. Z droższym oświetleniem najczęściej domownicy pozostają na dłużej.

Dekoracyjne lampy druciane - jakie wybrać do salonu?

Z uwagi na użycie stali do produkcji lamp drucianych, do wyboru jest wiele geometrycznych kształtów, ale i samych wykończeń. Do salonu pasować będą zarówno te minimalistyczne, gdzie klosz lampy wykonany jest na kształt kwadratu czy prostokąta, a samą dekoracją jest żarówka LED. To ona w tym momencie najbardziej przyciąga wzrok gości i domowników, a tym samym dostarcza duża ilość światła w całym salonie. Nie znajdziesz tutaj typowych kloszy, które osłaniają żarówkę. Druciane lampy wiszące najczęściej posiadają formę ażurową, gdzie wiele małych drucików tworzy coś jedynie na kształt klosza.

Innymi lampami drucianymi mogą być te wykonane z miedzi lub stalowej siatki. Miedziane lampy wiszące lub te pozłacane idealnie pasować będą do bardziej eleganckich salonów. Idealną rolę odegrają, gdy powiesisz lampy nad stołem lub wyspą. Z kolei egzemplarze stalowe to najczęściej styl loftowy, ale także i skandynawski. Zwróć uwagę na wielkość zarówno lampy jak i pomieszczenia - zbyt mała lampa w dużym salonie nie odda zamierzonego efektu dekoracyjnego, a z kolei zbyt duża będzie odwracać uwagę od pozostałych dodatków.

Z jakich materiałów wykonane są lampy druciane?

Producenci najczęściej wykorzystują do tego typową stal o różnych przekrojach - okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Stal taka jest zabezpieczana antykorozyjnie oraz malowana proszkowo na wybrany kolor. Obecnie modne kolory to czarny, złoty czy też biały.

Kolejnym materiałem wykorzystywanym do produkcji lamp drucianych jest miedź. Odpowiednio zespawana nie wymaga już malowania, a sama miedź stanowi piękny efekt wizualny. Taka lampa z czasem może się starzeć, ale w tym wypadku otrzymujemy dodatkowe walory dekoracyjne, które tworzy upływający czas.

Znaleźć można także wiele zamienników i podobnych lamp wiszących, które co prawda nie są wykonane z drutu, ale również pasować będą do salonów. Są to najczęściej lampy drewniane wykonane z małych listewek, siatki lub tworzywa sztucznego. Dzięki temu przyjmują bardziej naturalne wzory kojarzące się z naturą i ekologią. Sprawdź nasz katalog produktów na druciaki do salonu, a w razie potrzeby poproś o wskazówki naszych doradców.