newsletter

Otrzymuj newsletter

Jaki kinkiet solarny wybrać?

Niezależnie od tego jaką lampę solarną kupujesz, musisz wziąć pod uwagę na jej parametry techniczne. Sugerując się samym wyglądem, można dokonać błędnego wyboru, a w ostateczności, koniecznością wymiany kinkietu na nowy. Wybierając zewnętrzny kinkiet z solarem zwróć uwagę na:

  • Pojemność baterii/akumulatora - czym większa, tym lampa będzie świeciła dłużej bez dostępu do słońca.
  • Wielkość panelu solarnego - czym większa powierzchnia PV tym szybciej będzie ładować się akumulator, nawet w pochmurne dni.
  • Czujnik ruchu i czujnik zmierzchu - im więcej nowoczesnych technologii, tym dłuższe będzie działanie lampy bez dostępu do światła słonecznego.
  • Możliwości montażu - czy masz nasłonecznione ściany lub czy solar może być montowany w innym miejscu, a kinkiet w innym.
  • Moc i natężenie LED - im mniejsza moc i delikatniejsze światło, tym lampa będzie dłużej świecić.
  • Współczynnik IP - solarny kinkiet całosezonowy powinien być odporny na warunki atmosferyczne - deszcz, wilgoć, mróz.
  • Wysokiej jakości akumulator - baterie wraz z biegiem czasu tracą swoją efektywność, szczególnie jeśli przebywają na mrozie.

To najważniejsze cechy jakie powinien posiadać kinkiet zewnętrzny, dlatego zwróć uwagę na te aspekty przed zakupem.

Zewnętrzne kinkiety solarne z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Najlepszym typem kinkietów są te LED, wyposażone w czujniki ruchu i zmierzchu. To dzięki nim znacząco wydłużasz działanie i czas świecenia. Najlepsze dostępne na rynku modele potrafią świecić do 3 dni (nocy) po pełnym naładowaniu. Ich światło najczęściej jest delikatne, ale na tyle dobre, że bez większych problemów stanowią dobre oświetlenie elewacji. Dzięki specjalnym potencjometrom lub aplikacjom (lampy smart), możesz ustawić godziny włączania i wyłączania oświetlenia zewnętrznego. Dodatkowo mogą włączać się tylko przy detekcji ruchu i gasnąć np. po 3 minutach.

Dzięki czujnikom lampy sprawdzają się o wiele dłużej, dlatego powinna to być podstawowa funkcja kinkietu LED, jaki zamierzasz kupić.

Właściwy montaż kinkietów solarnych - wskazówki

Przed zakupem zastanów się nad miejscem montażu i właściwie oceń je pod wieloma względami. Musi to być ściana ze stałym dostępem do światła słonecznego przez większość dnia - przynajmniej w południe. Mogą to być ściany budynków, ogrodzenia, altany, pergole i altany. Niektóre modele składają się z dwóch części - kinkietu i panelu solarnego na przewodzie. Daje to możliwość odrębnego montażu lampy i solaru, który w takim przypadku może być wystawiony na ciągłą ekspozycje słońca.

W naszym sklepie posiadamy nowoczesne kinkiety z najwyższej jakości materiałów, wyposażone w wysokiej klasy podzespoły i elektronikę, która zapewnia długotrwałą pracę. Niekiedy możesz liczyć na 5-letnią gwarancję producenta - to firma Nordlux!