newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dlaczego warto kupić ledy z czujnikami?

Ogród to miejsce, w którym nie przebywamy stale, na pewno nie wieczorem. Sam czujnik zmierzchu pozwala na pomiar natężenia światła i tym samym wprawić lampę w tryb gotowości do ewentualnego zapalenia oświetlenia ogrodowego lub na elewacji. Dzięki niemu, nie musimy pamiętać o tym czy zostawiliśmy światło zapalone w ogrodzie czy też nie. To dodatkowa wygoda, która nie zmusza domowników do ciągłego zapalania oświetlenia przy wyjściu z domu i gaszenia go przy wejściu do domu. Czujniki zmierzchu robią to za nas.

A jak przydaje się czujnik ruchu? Tutaj lampa wyposażona w taki czujnik pozwala znacznie oszczędzić koszty związane z oświetleniem zewnętrznym domu, ogrodu czy tarasu. Osoba, która przejdzie obok takiej lampy, zostanie zidentyfikowana dzięki podczerwieni, a co za tym idzie, spowoduje włączenie lampy. Wyobraź sobie, że wracasz do domu po pracy w porze zimowej, wjeżdżasz na podjazd, a w ogrodzie i w okół domu nagle zapalają się lampy. To ciekawa propozycja dla wszystkich, która dba też o ich wyłączanie. Lampę LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu można ustawić tak, by po 5 minutach od braku ruchu, samoczynnie gasła. To oznacza, że jeśli wejdziesz do domu, światła pogasną samoistnie. Czujniki ruchu i zmierzchu w lampach na prawdę potrafią ułatwić życie oraz oszczędzić na rachunkach za prąd.

Gdzie można je montować?

Jest wiele idealnych miejsc, gdzie sprawdzą się wokół domu. Najlepszym miejscem na tego typu lampy LED to: słupki na oświetlenie ogrodzenia, słupki na podjeździe do posesji oraz nad bramą garażową, oświetlenie alejek ogrodowych, oświetlenie tarasu oraz całej elewacji. W tych wszystkich strefach możesz zamontować właśnie lampy zewnętrzne z czujnikami. Są one niewiele droższe od tych tradycyjnych, ale niższe rachunki po pewnym czasie z pewnością wyrównają Ci stan portfela.

Montując lampy z czujnikiem zmierzchu, możesz ustawić jej czułość, a niekiedy godzinę. Dzięki temu lampa nie włączy się zbyt wcześnie, a tuż przed wschodem słońca. Podobnie jest z czujnikiem ruchu. Montując ją nad garażem, możesz ustawić czułość i zasięg jaki będzie obejmować. Jest to przydatne, jeśli Twój dom znajduje się dość blisko drogi, a lampa mogłaby się zapalać zawsze wtedy, gdy tylko przejedzie samochód lub przejdzie nieznajoma osoba. Oświetlenie wokół domu zadba również o bezpieczeństwo, które odstraszać może włamywaczy i niechcianych gości nocą. Rozważ zakup własnie takich lamp, które idealnie wpasują się do nowoczesnych domów i ogrodów

Inteligentne oświetlenie ogrodu i domu dzięki czujnikom IHF

W naszej ofercie znajdziesz również inteligentne modele lamp ogrodowych zewnętrznych, które wyposażone są w dodatkowe czujniki IHF. Dzięki nim możesz sterować całym oświetleniem w ogrodzie przy użyciu telefonu i każdego smartfona czy tabletu. Wystarczy, że pobierzesz aplikację producenta, która pozwoli Ci w prosty sposób zaprojektować system oświetlenia wokół domu. Mowa tutaj o firmie Steinel i jej kinkietach, słupkach stojących oraz reflektorach. Co może Ci dać wybór właśnie tego rozwiązania?

Inteligentne lampy zewnętrzne to coś nawet dla laika. Najlepiej zobrazować to na prostym przykładzie. Wyobraź dobie, że wracasz wieczorem do domu. Samochód parkujesz na podjeździe, a czujniki i BlueTooth uruchamiają sterowanie całym systemem oświetlenia. Włącza się oświetlenie podjazdu oraz lampa nad drzwiami. Jeśli chcesz zapalą się również kinkiety na elewacji. Oświetlenie w ogrodzie zostaje nieaktywne, lecz wchodząc na alejkę kwietną, wzbudzasz czujniki ruchu po czym również włącza się oświetlenie ogrodu. Stojąc tam przez chwilę, zauważasz, że zgasło właśnie oświetlenie na podjeździe. Wchodzisz do domu przez taras, który właśnie został oświetlony przez kolejne lampy. Zamykasz drzwi i widzisz, że oświetlenie w ogrodzie własnie zgasło, lub jego natężenie spadło 4-krotnie. Czy to nie ciekawe rozwiązanie na lampy zewnętrzne LED oraz oświetlenie posesji? Aplikacja, którą otrzymasz, jest prosta i banalna w obsłudze. Więcej o tym dowiesz się z tego wpisu: Inteligentne ledowe oświetlenie ogrodu od Steinel. Sprawdź to koniecznie!