newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dzięki możliwości regulacji klosza, lampy ścienne są idealnym rozwiązaniem do sypialni i pokojów dziecięcych. Wpasują się w każdą nowoczesną aranżację i mogą być przeznaczone do różnych zadań i funkcji - nuka, czytanie, zabawa, dekoracje pomieszczenia.

Kinkiety regulowane do wielu zadań

Lampy regulowane to rodzaj oświetlenia ściennego, dzięki któremu możesz zmieniać kierunek padania światła. Są one idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć oświetlone konkretne powierzchnie, miejsca czy ściany, bez konieczności przerabiania instalacji wewnętrznej. Traktuje się je jako oświetlenie zadaniowe i funkcyjne, które posiadają wiele zalet:

  • Regulacja ramienia bądź samego klosza
  • Szeroki wybór stylów i materiałów
  • Możliwość regulacji w dowolnym kierunku
  • Łatwa instalacja i użytkowanie
  • Możliwość oświetlenia konkretnego miejsca - biurko, stół, szafka

Dobór kinkietu regulowanego - jak wybrać najlepszy?

Najczęściej wybierane są do stylu nowoczesnego. Posiadają obracane metalowe klosze i główki przez co wykorzystuje się je w gabinetach, biurach, pracowniach czy pokojach dziecięcych. W stylu klasycznym są raczej bardzo rzadko stosowane bowiem tam występują klosze szklane oraz abażury.

Należy mieć na uwadze również to w jakim celu kupujemy lampę z regulacją. Jeśli ma spełniać funkcję zadaniową - nauka, zabawa - postaw na metalowe i solidne modele. Jeśli natomiast ma być jedynie dekoracją, tutaj wybór jest ogromny i dość prosty - dopasuj go kolorystycznie do wnętrza.

Aby uchronić je przed uszkodzeniem, należy również unikać obracania ich zbyt mocno. Pamiętaj, że powinny być one obracane tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

To rodzaj oświetlenia, który pozwala na elastyczne i precyzyjne ustawienie źródła światła. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić aranżację wnętrza lub dodatkowo je oświetlić. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, rodzaj oświetlenia, a także materiały, z których są wykonane.

Kinkiet regulowany i jego montaż - wskazówki

Przy zakupie musisz uwzględnić to, że mogą być ciężkie i duże. Regulowane klosze i ramiona posiadają inny środek ciężkości, dlatego montaż musi uwzględniać odpowiedni ciężar. Są przeznaczone do montażu na solidnych ścianach z betonu z pomocą specjalnych kołków i wkrętów, które nie wypadną podczas regulacji klosza. Zawieszenie go na ścianie z karton gipsu lub drewna może spowodować wyrwanie kinkietu z uchwytu i jego uszkodzenie. Przyczyni się to do dodatkowych kosztów remontu i zakupu innej lampy. Weź to pod uwagę szczególnie, gdy ma być zamontowany w pokoju dziecięcym do nauki lub zabawy. Dzieci nie są tak uważne i jak dorośli - jeden niewłaściwy ruch, obrót i kłopot gwarantowany.

Oferujemy wiele rodzajów lamp regulowanych, które spełnią Twoje oczekiwania, ale wybór konkretnego musi być przemyślany. Dzięki temu spełniać będą swoje zadania i funkcję.