newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dlaczego warto wybrać numer domu z podświetleniem?

Z pewnością wiele osób się zdziwi, ale oprócz tego, że każda mieszkalna nieruchomość musi mieć swój numer identyfikacyjny, dodatkowo musi być również oświetlona i dobrze widoczna. Najczęściej jest tak, że ograniczamy się jedynie do zakupu tabliczki z numerem lub gotowych cyfr, które montuje się na elewacji budynku. W naszym sklepie posiadamy wszelkiego rodzaju tabliczki LED, dzięki którym wywiążesz się z obowiązku nakładanego przez prawo budowlane.

Jaką tabliczkę do oznakowania domu wybrać?

Z dostępnych rozwiązań wybrać można numer domu i nazwę ulicy + lampa skierowana na cyfry, specjalnie stworzona lampa ścienna LED, na którą nakleja się numer oraz nazwę miejscowości, gotowa podświetlana tabliczka LED z numerem i nazwą ulicy zasilana panelem solarnym. Wszystkie powinny być odporne na warunki atmosferyczne i wykonane z trwałych materiałów.

Numer domu z podświetleniem - po co mi on?

Jest kilka ważnych przyczyn, dla których tabliczka powinna znaleźć się na Twoim domu. Najważniejszymi z nich są identyfikacja nieruchomości dla służb ratunkowych, identyfikacja nieruchomości dla służb publicznych i porządkowych, identyfikacja budynku dla poczty i firm kurierskich, Twoi znajomi, przyjaciele czy rodzina. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na wypadek pożaru lub nieszczęśliwego wypadku, pogotowie lub karetka będą miały problem z dotarciem i identyfikacją domu.

Gdzie umieścić podświetloną tabliczkę?

Numer porządkowy nieruchomości powinien zostać zamocowany w dobrze widocznym miejscu. Najczęściej jest to frontowa ściana budynku – elewacja. Jeśli jednak budynek odsunięty jest od ulicy i znajduje się w głębi działki, takie oznakowanie powinno znaleźć się dodatkowo na ogrodzeniu tej nieruchomości. Warto wziąć pod uwagę tutaj rosnące drzewa i krzewy w ogrodzie, które również mogą przysłaniać numer domu.