newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Żyrandole dekoracyjny w salonie to najlepsze rozwiązanie!

Wybierając oświetlenie do salonu należy zadbać nie tylko o ilość i jakość światła, ale także o odpowiedni wygląd całego pomieszczenia. Jeśli Twój salon jest duży, taka też powinna być lampa, która nie zniknie na tle pozostałych dodatków. Styl również ma znaczenie, dlatego pierwszą rolę będzie odgrywał materiał oraz kolorystyka żyrandola. Wszystko razem musi być spójne, dzięki czemu aranżacja wnętrza będzie atrakcyjna pod wszystkimi względami

Jakie żyrandole są popularne i modne by znalazły swoje miejsce w salonie?

Kolejne lata przynoszą nam nowe trendy i inspiracje, którymi kierują się architekci i dekoratorzy wnętrz. Z najbardziej popularnymi w 2024 roku są:

  • Żyrandole kule - najczęściej wykonane są ze złotego, białego lub czarnego metalu zwieńczonego szklanymi kulami, które są źródłami światła. Kul może być wiele i występują w różnych wersjach kolorystycznych.
  • Eleganckie żyrandole kryształowe glamour - to nadal popularne modele, które wykonane są w luksusowym stylu. Najczęściej są złote lub srebrne, gdzie klosze ozdobione są wszelką maścią kryształami.
  • Lampy sufitowe i wiszące - najczęściej wybieranymi są te w stylu skandynawskim i industrialnym. Podyktowane jest to niską ceną i stosunkowo dobrą jakością wykonania.

Żyrandol do salonu w stylu boho, japandi i wabi sabi

Lampy wiszące w stylu boho, wabi sabi i japandi mają swoje charakterystyczne cechy, które odzwierciedlają filozofię i estetykę każdego z tych stylów. Stanowią świetny wybór do wnętrz wykańczanych w naturalnych barwach, materiałach i ozdobach. Żyrandole boho łączą różnorodne materiały takie jak drewno, rattan, bambus. Wyróżniają się jaskrawymi kolorami, pastelami lub intensywnymi barwami. Żyrandole wabi sabi mogą posiadać naturalne niedoskonałości, takie jak zadrapania, nierówności czy niejednolite wykończenie. Mają proste kształty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, ceramika lub metal. Żyrandole w stylu japandi cechuje prostota formy i minimalizm, co odzwierciedla japońską estetykę zen. Popularne są modele wykonane z drewna i metalu, które harmonijnie łączą w sobie ciepło naturalnego drewna z surowością metalu. Mają stonowane kolory takie jak biel, szarość, beż czy czerń. To najnowszy trend w oświetleniu, który będzie przybierał na sile przez kolejne lata.

Lampy wiszące i sufitowe do salonu w stylu nowoczesnym

W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych modeli oświetlenia, które spełnią swoje wszystkie funkcje, ale czasem lepszym wyborem są lampy wiszące i sufitowe. Dobrze prezentować się będą takie kolekcje jak lampy Dione i Bloom. To lampy, które charakteryzują szklane mleczne klosze w kształcie kuli. Są jednak mocowane na wiszących linkach, ramach, stelażach pomalowanych w przeróżnych kolorach, nawet żółtych, czerwonych i niebieskich. To żyrandole nowoczesne, które będą świetną ozdobą mieszkania uzyskując przy tym niezbędną ilość światła.

Żyrandol ring LED do salonu - designerskie obręcze i świetlne koła

Bardzo ciekawa forma oświetlenia, która składa się z jednej, dwóch lub trzech obręczy LED, które zawieszone są na cienkich stalowych linkach. Każdy okręg posiada ledowy panel w kształcie koła zamocowany od środka. W naszym sklepie znajdziesz 3 wersje kolorystyczne: czarne, złote i srebrne. To lampy przeznaczone tylko i wyłącznie do nowoczesnych salonów, gdzie jest dużo miejsca, a sufit jest wysoki.