newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Sypialnia z białymi lampami wiszącymi - pomysły

Obawiasz się, że biała sypialnia będzie dla Ciebie za spokojna? Zestaw biel z naturalnym, jasnym drewnem. Taki zabieg sprawi, że aranżacja nabierze odrobiny koloru i stanie się dużo bardziej przytulna.

Lampa wisząca, a kształt mebli i dodatków - co wybrać? Nie jest to kwestia nadrzędna, ale tez nie bez znaczenia. Dopasowanie formy lampy wiszącej do kształtu mebli wprowadza do pomieszczenia większy ład i porządek. Aranżacja wygląda wtedy bardziej harmonijnie. Jeśli meble są okrągłe, bądź owalne, warto wybrać białe lampy kuliste. Natomiast, jeśli rogi są ostre, zdecyduj się na lampę o prostych kształtach. Ta zasada dotyczy również rozmieszczenia kilku lamp wiszących.

Idąc dalej za kolorystyką, biała lampa wisząca będzie świetnie wyglądać na tle ciemnej ściany, szarych czy czarnych mebli lub na tle tapety ściennej. Nie bój się kontrastów bowiem to biel i czerń są najbardziej popularne w aranżacjach nowoczesnych.

Propozycje na białe lampy wiszące do małej sypialni

Musisz wiedzieć, że małe pomieszczenia nie powinny być zbyt ciemne, gdyż optycznie ulegają pomniejszeniu. Na szczęście sypialnia to miejsce dla wyciszenia dlatego nie musi być kompletnie biała. Tutaj również znajdzie się miejsce na białe lampy wiszące.

Najpierw zwróć uwagę na to, gdzie pada światło z okna. To ta ściana powinna być jasna, a na jej tle mogą być mocowane czarne lampy wiszące. Odwrotnie może być ze ścianami przyległymi do tej białej. Najlepiej gdyby to była ściana przy której dostawione jest łóżko w sypialni. Na tle tej ciemniejszej ściany możesz z powodzeniem powiesić białą lampę wiszącą - nawet po obu stronach łóżka. Dodatkowego kontrastu może dodać ciemniejsza szafka nocna lub kolor samego łóżka, o ile ten będzie ciemniejszy i naturalny.

Dobrym sposobem na powiększenie małej sypialni oświetleniem jest lustro, to obok niego możesz powiesić lampę, która odbije światło we wszystkich kierunkach.

Białe lampy wiszące ze złotymi i drewnianymi detalami

Biała lampa wisząca będzie elegancka i gustowna, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać model, który będzie lekko zdobiony np. złotymi kolorami. Zdobieniem takim może być wnętrze klosza pomalowane na złoto lub lekką miedź. Innym rozwiązaniem może być biały klosz z czarnym czy też czerwonym przewodem, na którym jest zawieszona. Jeśli i takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę, poszukaj aranżacji, gdzie wokół klosza namalowane są niewielkie obwódki lub paski w innych kontrastujących kolorach. Te jednak będą uzależnione od tego, jakie inne dodatki znajdą się w sypialni.

Nie ma co ukrywać, że naturalne kolory drewna lubiane są w stylu scandi. To w nim takie kolory komponują się najlepiej. Fajnie wyglądają aranżacje oświetlenia, gdzie białe klosze widoczne są na tle drewnianych mebli, podłóg czy okien. W tym przypadku zwracaj uwagę na najmniejsze detale - w jakim kolorze będzie pościel, poduszki czy pledy na łóżku sypialnianym. To ma znaczenie!