newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jaką taśmę LED wybrać?

Do wyboru jest wiele rodzajów taśm ledowych. Mogą się różnić diodami, gęstością rozmieszczenia, mocą, wodoszczelnością, sposobem montażu czy obudowy. W sklepach znajdziesz taśmy w żelu, osłonach silikonowych oraz profilach. Dodatkowo mogą być wykonane tak by zapewniać wysoką szczelność i ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków jak wilgoć czy woda.

Pasek LED dobiera się w zależności od celu w jakim ma być użyta. Jeśli chcesz oświetlać niewielkie przestrzenie czy półki, wystarczą proste komplety. Jeśli jednak chcesz oświetlić sufit w salonie, a jej długość ma być większa niż 5m, musisz poświecić jej więcej uwagi. Moc i ilość diod ma wpływ na działanie oświetlenia. Może wystąpić spadek mocy przez co taśma nie będzie emitować jednakowego strumienia. Musisz wiedzieć jak łączyć paski LED ze sobą oraz z zasilaczami. Wybór nie zawsze jest prosty, dlatego zapraszamy na nasz blog, gdzie uzyskasz wiele wskazówek jak zrobić to poprawnie.

Taśma LED SMART na pilot lub aplikację

Coraz częściej z technologią LED pojawiają się inteligentne rozwiązania, które ułatwiają sterowanie oraz możliwości wykorzystania taśm LED do oświetlenia domu. Z tych najprostszych rozwiązań znajdziesz gotowe zestawy z pilotem, dzięki któremu będziesz mógł sterować ledami zmieniając ich kolory czy zapalając i gasząc. To swojego rodzaju wygoda, ale jest to rozwiązanie już nieco przestarzałe i wypierane przez ledy sterowane aplikacją na telefonie.

O ile taśmy LED smart czyli takie, które można zastosować do inteligentnego oświetlenia są nieco droższe, wydają się być w przyszłości niezastąpione. Oprócz tego, że sterujesz nimi na odległość, możesz łączyć je w grupy z innymi źródłami światła, sterować nimi przez sieć Wi-Fi lub Internet. To także sporo możliwości jeśli chodzi o połączenie oświetlenia z telewizorem lub muzyką w salonie. Niewątpliwie nowoczesne technologie przysłużą się nie tylko na tym jak oszczędzać prąd, ale i ułatwią nam życie w wielu aspektach.

Gdzie i jak podłączyć taśmę LED?

Jeśli decydujesz się na lampy LED w swoim domu, musisz wiedzieć jak je podłączyć oraz to, czy Twoja instalacja jest do tego odpowiednio przygotowana. Technologia LED może działać na różnych napięciach jak 12 i 24V, ale także i na 230V. W przypadku instalacji wykonanych na 230V, wymagane będą zasilacze i transformatory. Te możesz dokupić oddzielnie lub jak u nas, w komplecie wraz z taśmą LED. Podobni jest z lampami LED, gdzie jest on wbudowany już przez producenta w oprawę lampy. Opisy techniczne bardzo często zawierają tę informację, dlatego przed zakupem musisz upewnić się czy zakup będzie wymagał ingerencji w oświetlenie czy może będzie one gotowe do montażu.

Miejsc na podłączenie pasków ledowych jest wiele. Może to być sufit w salonie, półki w szafach czy biblioteczkach, korytarze, łóżka, fugi w łazienkach, schody czy biurka do pracy i nauki. Możliwe są dodatkowe rozwiązania, które pomogą ułatwić sterowanie jak czujnik ruchu czy czujnik zmierzchu. Dzięki niewielkim rozmiarom, taśmę możesz ukryć praktycznie w każdy miejscu i pomieszczeniu. Sprawdź nasz poradnik na blogu i dowiedz się więcej.