newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł. Poprzez kliknięcie "ZAPISZ MNIE" potwierdzasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności

Jaką taśmę LED wybrać?

Do wyboru jest wiele rodzajów taśm ledowych. Mogą się różnić diodami, gęstością rozmieszczenia, mocą, wodoszczelnością, sposobem montażu czy obudowy. W sklepach znajdziesz taśmy w żelu, osłonach silikonowych oraz profilach. Dodatkowo mogą być wykonane tak by zapewniać wysoką szczelność i ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków jak wilgoć czy woda.

Pasek LED dobiera się w zależności od celu w jakim ma być użyta. Jeśli chcesz oświetlać niewielkie przestrzenie czy półki, wystarczą proste komplety. Jeśli jednak chcesz oświetlić sufit w salonie, a jej długość ma być większa niż 5m, musisz poświecić jej więcej uwagi. Moc i ilość diod ma wpływ na działanie oświetlenia. Może wystąpić spadek mocy przez co taśma nie będzie emitować jednakowego strumienia. Musisz wiedzieć jak łączyć paski LED ze sobą oraz z zasilaczami. Wybór nie zawsze jest prosty, dlatego zapraszamy na nasz blog, gdzie uzyskasz wiele wskazówek jak zrobić to poprawnie.

Taśma LED SMART na pilot lub aplikację

Coraz częściej z technologią LED pojawiają się inteligentne rozwiązania, które ułatwiają sterowanie oraz możliwości wykorzystania taśm LED do oświetlenia domu. Z tych najprostszych rozwiązań znajdziesz gotowe zestawy z pilotem, dzięki któremu będziesz mógł sterować ledami zmieniając ich kolory czy zapalając i gasząc. To swojego rodzaju wygoda, ale jest to rozwiązanie już nieco przestarzałe i wypierane przez ledy sterowane aplikacją na telefonie.

O ile taśmy LED smart czyli takie, które można zastosować do inteligentnego oświetlenia są nieco droższe, wydają się być w przyszłości niezastąpione. Oprócz tego, że sterujesz nimi na odległość, możesz łączyć je w grupy z innymi źródłami światła, sterować nimi przez sieć Wi-Fi lub Internet. To także sporo możliwości jeśli chodzi o połączenie oświetlenia z telewizorem lub muzyką w salonie. Niewątpliwie nowoczesne technologie przysłużą się nie tylko na tym jak oszczędzać prąd, ale i ułatwią nam życie w wielu aspektach.

Gdzie i jak podłączyć taśmę LED?

Jeśli decydujesz się na lampy LED w swoim domu, musisz wiedzieć jak je podłączyć oraz to, czy Twoja instalacja jest do tego odpowiednio przygotowana. Technologia LED może działać na różnych napięciach jak 12 i 24V, ale także i na 230V. W przypadku instalacji wykonanych na 230V, wymagane będą zasilacze i transformatory. Te możesz dokupić oddzielnie lub jak u nas, w komplecie wraz z taśmą LED. Podobni jest z lampami LED, gdzie jest on wbudowany już przez producenta w oprawę lampy. Opisy techniczne bardzo często zawierają tę informację, dlatego przed zakupem musisz upewnić się czy zakup będzie wymagał ingerencji w oświetlenie czy może będzie one gotowe do montażu.

Miejsc na podłączenie pasków ledowych jest wiele. Może to być sufit w salonie, półki w szafach czy biblioteczkach, korytarze, łóżka, fugi w łazienkach, schody czy biurka do pracy i nauki. Możliwe są dodatkowe rozwiązania, które pomogą ułatwić sterowanie jak czujnik ruchu czy czujnik zmierzchu. Dzięki niewielkim rozmiarom, taśmę możesz ukryć praktycznie w każdy miejscu i pomieszczeniu. Sprawdź nasz poradnik na blogu i dowiedz się więcej.

nasz blog

Najnowsze wpisy