newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Żarówki dekoracyjne można podzielić na 2 grupy - te z widocznym żarnikiem tradycyjnym lub LED i bez niego. Te z żarnikiem lepiej wpasują się do stylu industrialnego i retro, zaś te w których żarnik został ukryty za ciekawą szklaną obudową lub zamalowany, pasować będą lepiej do stylu nowoczesnego czy skandynawskiego.

Do jakich lamp pasują dekoracyjne źródła światła?

To źródło światła sprawdza się idealnie w kilku typach lamp. Najczęściej są to kinkiety loft, które nie posiadają jakichkolwiek szklanych kloszy czy opraw. Najczęściej są to stalowe ramy i ramiona, na których zamocowane są gniazda na gwinty. To wtedy żarówki wyglądają najlepiej i stanowią świetną dekorację pomieszczenia. Stosować je można zarówno do kinkietów jak i lamp sufitowych i żyrandoli.

Innym typem oświetlenia, w którym używa się żarówek dekoracyjnych są zwisy i zawieszenia. Wygląda to w ten sposób, że na kablu mocuje się jedynie oprawę, a w nią wkręca samą żarówkę. Dzięki temu można uzyskać prosta lampę wiszącą bez większych wydatków. Można również postawić na kilka lub nawet kilkanaście zwisów, dzięki czemu w ostateczności uzyskamy lampy na styl żyrandoli typu pająk. Dla dodatkowego efektu można postawić na różnego typu kolory kabli lub opraw - miedziane lub mosiężne.

Żarówka ozdobna z filamentem - duża czy mała?

Wielkość żarówki ozdobnej ma istotne znaczenie. Jeśli stawiasz na duży rozmiar, nie przesadź z ilością. Mniejsze wymiary dają możliwość instalowania kilku, a nawet kilkunastu egzemplarzy. Niekiedy same zdobienia żarówki zależeć mogą od jej wielkości. Tylko większe dmuchane klosze można odpowiednio kształtować i uzyskiwać oryginalne formy. Małe żarówki będą zdobić głównie jej wewnętrzne elementy LED.

Podsumowując - pamiętaj tylko o dobraniu odpowiedniego zawieszenia. Może być ono pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Zwróć uwagę również na długość i kolor samej zawieszki. Nie powinny być zbyt krótkie, ale jednocześnie zbyt długie. Zwracaj uwagę na gwinty, zasilanie oraz wielkość. Pamiętaj, że nie są to duże wydatki przez co za pewien czas możesz zmienić tę ozdobę na inną.