newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Lampy sufitowe ze szklanymi kloszami oświetlą każde pomieszczenie

Dzięki szklanym kloszom światło w pomieszczeniu jest równomierne i intensywne. Najczęściej są to klosze białe i mleczne, które rozpraszają światło we wszystkich kierunkach. Ilość światła zleży od ilości kloszy i źródeł światła, dlatego wybierać można spośród lamp pojedynczych, podwójnych czy nawet potrójnych. Wielkość lampy należy dostosować do wielkości pomieszczenia. Odegra to swoją rolę również w aspekcie wizualnym - im więcej kloszy tym większa będzie sama lampa.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się szklana lampa sufitowa?

Ten typ oświetlenia posiada kilka istotnych zalet, które uwarunkowują użycie go w konkretnym pomieszczeniu. Pojedyncze lampy sprawdzą się w kuchniach, łazienkach oraz przedpokojach i klatkach schodowych, gdzie nie ma zbyt dużej przestrzeni do aranżacji. Większe modele będą świetnie prezentować się w salonach oraz sypialniach. Szeroka oferta tych produktów sprawia, że będą pasować do aranżacji nowoczesnych, ale i klasycznych. Kluczową rolę w dopasowaniu lampy do stylistyki wnętrza będzie odgrywać kolor, a tych mamy pod dostatkiem: czarne, białe, szare, złote i srebrne. Budowa również nie jest bez znaczenia, bo czym bardziej geometryczne kształty, tym większe możliwości aranżacji oświetlenia w nowoczesnych wnętrzach.

Dużą zaletą szklanych lamp sufitowych jest łatwość utrzymania ich w czystości. Z tego powodu świetnie sprawdzą się w kuchni i łazience, gdzie będzie mieć do czynienia z parą wodną. Jest to szczególnie ważne, jeśli urządzone są w bardzo eleganckim klimacie, gdzie nie ma miejsca na niedoskonałości - musi błyszczeć i pięknie się prezentować. Klosze ze szkła dodatkowo zabezpieczają przedostawaniu się wilgoci do wnętrza, co sprawi, że lampa będzie spełniać swoje funkcje przez wiele dobrych lat.