
Lampy miedziane – do jakiego wnętrza pasują? „Mieć miedź” – przegląd aranżacji.
Miedź to wnętrzarski hit, który już od kilku sezonów utrzymuje swoją wysoką pozycję. Nic dziwnego, my również zakochaliśmy się w miedzianych aranżacjach, które sprawiają, że wnętrza są niezwykle przytulne i ciepłe. Do jakiego wnętrza można dobrać lampę miedzianą? Oto krótki przegląd miedzianych propozycji.
Miedź nie ma ograniczeń
To dodatek niezwykle uniwersalny, który wygląda pięknie we wszystkich rodzajach wnętrza. Wystarczy go dobrze zaadaptować. Delikatne lampy miedziane doskonale odnajdują się w aranżacjach klasycznych, pełnych eleganckich dodatków. Lampy o ostrzejszych kształtach pasują z kolei do wnętrz industrialnych i nowoczesnych, z minimalistycznym wykończeniem. Jeśli wybierzesz lampy miedziane o tradycyjnej formie, możesz zamontować je we wnętrzach rustykalnych, w stylu vintage, nawiązujących do dawnych tradycji. Pięknie wyglądają także we wnętrzach w stylu retro, ale to nadal nie koniec. Ciepły odcień miedzi pasuje również do stylu skandynawskiego oraz wnętrz zachowanych w naturalnych kolorach – pełnych surowego drewna i głębokiej zieleni.
Jak widzisz, styl Twojego wnętrza nie tworzy żadnych ograniczeń, czym więc kierować się przy wyborze miedzianej lampy? Przede wszystkim kolorystyką.
Miedź połączona z delikatną bielą
Niezwykle uniwersalne połączenie, które daje wiele wnętrzarskich możliwości. Biel i miedź to duet doskonały i do tego „łatwy”. Nie muszą się go bać osoby, które nie czują się mocno w aranżacji wnętrz. To bardzo prosty sposób na wyjątkową i jasną przestrzeń.
bloglovin. com leibal. com mastercraft. co.nz molduraminuto. com.br i.pinimg. com
Światło odbijające się od miedzianych lamp doskonale oświetli białą przestrzeń sprawiając, że nie będzie ona surowa, ale ciepła i przytulna. Biel to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym stylu.
Elegancka czerń z miedzianymi lampami
To jeden z gorętszych trendów ostatniego sezonu. Ponadczasowa czerń z miedzią to niezwykle szlachetne połączenie. Doskonale wygląda w eleganckim salonie lub sypialni w stylu glamour, a także w stylu nowoczesnym. Światło z miedzianej lampy pięknie ociepli wnętrze pełne czarnych dodatków.
wellgaindesign. com i.pinimg. com veepee. fr i.pinimg. com
Miedź nada przestrzeni odrobiny lekkości i subtelności. W takiej aranżacji nie trzeba bać się przesady. Miedź może występować w ciekawych zestawieniach. Do lampy można dopasować miedziane krzesła, wazony lub inne dodatki.
Pastelowe połączenia z kolorami miedzi
Równie delikatne, co połączenie z bielą, ale pasujące do osób lubiących odrobinę koloru we wnętrzu. Duet pasteli z miedzią tworzy najbardziej przytulne wnętrze ze wszystkich przestawionych propozycji. Pudrowy róż, delikatny błękit lub mięta. Tutaj również można wykorzystać elementy bieli.
m.vk. com tuacasa. com elledecor. com onelife.fixmage. com
W tych aranżacjach jednak, miedź nie powinna przeważać, lepiej postawić na jeden lub dwa mocne elementy, które nie przytłoczą jasnego wnętrza.
Soczyste kolory
Miedź nie boi się mocnych kolorów. Dobrze wygląda z kanarkowym odcieniem żółtego lub soczystą zielenią. W połączeniu z mocnym odcieniem pomarańczy tworzy spójny, ciekawy duet. Takie energetyczne wnętrza można wykorzystać w salonie, trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z ilością dodatków. Mocne kolory są bardzo absorbujące i łatwo tu o efekt zbytniego przepychu.
improveyourdrawing. com insplosion. com creativeinfluences.blogspot. com architonic. com
Warto pamiętać też o tym, że kolorowe wnętrze pasuje do pomieszczenia, w którym spędzamy czas aktywnie, ale nie jest dobre do sypialni, gdzie powinna panować atmosfera spokoju i wyciszenia.
Szlachetne duety
Stylowy granat, butelkowa zieleń, szlachetny odcień fioletu. To barwy, które doskonale współgrają z miedzianymi dodatkami, tworząc niepowtarzalne i stylowe wnętrza ze smakiem. Takie połączenia, to wybór dobry dla osób odważnych, które nie boją się śmiałych połączeń. Ciemne barwy w połączeniu z ciepłymi odcieniami miedzi tworzą niezwykle nastrojowe wnętrza. Taki duet warto wykorzystać w sypialni lub gabinecie, ale nie trzeba się go bać również w pokoju dziennym.
residence. nl i.pinimg. com onekingslane. com louispoulsen. com
W tym połączeniu miedź nie lubi konkurencji. Nie łącz jej z innymi metalami. Pozostałe dodatki powinny być wykonane z miękkich tkanin lub z drewna w ciepłych odcieniach. To da lekko mroczny efekt, pięknie oświetlony ciepłym, miedzianym światłem.
Surowy design
Czyli najbardziej pożądane aranżacje ostatnich sezonów. Duże przestrzenie w industrialnym stylu. Wnętrza pełne szarości betonu, cegieł, surowych kamieni i szkła, czyli wszystko, co wydaje się zimne i surowe. Takie aranżacje to wprost idealna baza do miedzianych dodatków. Duża, wisząca lampa miedziana lub model podłogowy z ciekawym abażurem, pięknie wyglądają na tle szarości. Miedziane światło wspaniale też ociepli surowe wnętrza, które stają się bardziej przytulne.
designbuzz. it gaaarchitect. com inspireuplift17. ru inrichting-huis. com
Taką aranżację warto uzupełnić dywanem typu shaggy lub innymi futrzanymi dodatkami, na przykład w postaci małych poduszek na kanapie. W takiej stylizacji nie trzeba bać się przesady. Miedź może występować w wielu formach. Lampa, ramki na zdjęcia, wazony na kwiaty, świeczniki… możliwości jest naprawdę dużo.
Dlaczego warto wybrać miedziane oświetlenie
Przede wszystkim piękny wygląd. Odrobina metalu wzbogaca wnętrze, a miedź sprawdza się tu doskonale. Jest mniej przytłaczająca niż luksusowe złoto, ale cieplejsza i bardziej przykuwająca uwagę niż srebro. Dodatkowo jest metalem w stu procentach przetwarzalnym, więc nasze wnętrze pozostaje w zgodzie z naturą. Poza tym miedź pięknie się starzeje, więc lampa będzie zachwycała przez wiele lat, z każdym rokiem nadając wnętrzu nowego wyrazu.
