newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

O ile żyrandole z abażurami kojarzą się głównie z klasyką, tak prezentowane w naszym sklepie modele wpiszą się również w styl nieco nowocześniejszy. Ich mnogość i różnorodność sprawiają, że ciężko będzie natrafić na podobny model u sąsiada czy znajomych. Wybierając żyrandol z abażurem, zwróć uwagę na ilość ramion i jego rozłożystość. Nie każdy będzie ładnie prezentował się w małym pomieszczeniu. Zwykle producenci oświetlenia zadbali o to by każdy mógł dobrać model idealny do swojego pomieszczenia - 3, 5, 7 czy nawet 9- ramienny.

Jak podłączyć żyrandol z wieloma abażurami?

Kupując żyrandol do swojego salonu, z pewnością zakładasz, że będziesz korzystał z dwóch stref oświetlenia. Chodzi o to, że włączając żyrandol jednym włącznikiem, rozświetlą się np. 3 abażury, a naciskając drugi przycisk, zapalą się pozostałe. To wygodne zarówno w użytkowaniu jak i ze względu na oszczędność energii. Pamiętaj jednak, że nie zawsze będziesz mieć możliwość podłączenia żyrandola z abażurami tak, żeby ten efekt osiągnąć.

By podłączyć żyrandol w ten sposób, musisz mieć odpowiednio wykonaną instalację elektryczną (na 4 przewody z sufitu). W innym wypadku będzie można gasić i zapalać tylko wszystkie abażury. To najczęściej popełniany błąd przez wiele osób, które kupują żyrandole z abażurami np. do pokoju dziecięcego. Tam z pewnością włącznik jest pojedynczy co ostatecznie skutkuje tym, że wiele osób wykręca część żarówek bo jest za jasno. Takie oświetlenie jednak traci swój cały urok. Zanim kupisz konkretny model, zastanów się ile żarówek jest Ci potrzebnych oraz to jak masz podłączoną instalację elektryczną

Styl abażurów w żyrandolu określi styl pomieszczenia

Zwykle abażurowe żyrandole kojarzą się wielu osobom z tradycyjnym i klasycznym oświetleniem. Jednak nie jest to prawdą, bowiem w naszym sklepie znajdziesz wiele modeli nowoczesnych, w których abażury są czarne i białe, a geometryczny i designerski kształt sprawiają, że nie wpasuje się w żaden sposób do typowej klasyki wnętrza. Jeśli urządzasz salon w starodawnym stylu, dobierz abażury ze zdobieniami, szkłem czy kryształami w kolorach brązu i czerni. Jeśli zaś chcesz by żyrandol do salonu wyglądał bardzo designersko,a le i elegancko - zdecyduj się na abażury jednokolorowe, bez zdobień, dodatków, w kształtach przypominające kwadraty i prostokąty.

Musisz również uważać by nie dobrać żyrandola zbyt eleganckiego i luksusowego. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się świetne, lecz szybko zauważysz, że bardziej pasować będą do stylu glamour lub innych. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednio wyselekcjonowane typy według określonych kategorii oraz pomieszczeń. Żyrandole do salonu z pięknymi abażurami prezentujemy również na naszym blogu wraz z pięknymi aranżacjami oraz zdjęciami, które być może Cię zainspirują.

Nie popełnij błędu z doborem

Salon to nie jedyne miejsce, które może być ozdobione rozłożystym żyrandolem z wieloma pięknymi abażurami. Sprawdzą się również w pokojach, lecz pamiętaj, że jego wielkość musi być odpowiednio dopasowana do samego pomieszczenia oraz jego rozłożenia (kształtu). Dobierając zbyt wielki, możesz sprawić, że wszystko wokoło zostanie przez niego przytłoczone i stłumione. Uzyskasz efekt zupełnie inny od początkowo zakładanego. Jeśli masz problem - skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Wymiary oraz inne dane techniczne lamp, znajdziesz w każdym produkcie w specjalnej tabeli. Brakuje Ci danych? Napisz do nas!