newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Tuby jako designerskie oświetlenie kuchni

Kształt tych lamp jest nietypowy i nowoczesny dzięki możliwości zastosowania ledów, które są dużo mniejsze niż typowe żarówki - nawet te led. Dzięki pojedynczym diodom, można stworzyć tuby wiszące, o bardzo małych średnicach. Te większe zwykle zasilane będą typowymi żarówkami LED z trzonkiem GU10 co przekłada się na średnicę nie mniejszą niż 5 cm. W każdym razie oba typu są dość atrakcyjne i designerskie, potrafią zarówno oświetlić jak udekorować niedostępne wcześniej miejsca w kuchni.

Designerskie tuby to lampy, które idealnie wyznaczą strefę gotowania lub spożywania posiłków. Powieszone nad wyspą będą tworzyć granice między salonem, a kuchnią. Powieszone nad stołem sprawią, że potrawy nabiorą innego wyglądu, a nawet smaku. Duży wybór oraz kolorystyka z pewnością ułatwi możliwość zakupu tuby do niejednej kuchni urządzonej na wiele sposobów.

Tuby wiszące i ich dostępne kształty

Sama nazwa tuby kojarzy się raczej z okrągłym kształtem lampy. Jednak wielu producentów idąc za trendami, wyszło z nowszymi modelami w kształcie kwadratów, prostokątów lub bardzo cienkich rurek. Te okrągłe zyskały jednak sporo ciekawych detali jak ukośne przycięcie lampy, różnego typu zwężenia, poszerzenia. Nie obyło by się to jednak bez zastosowania odpowiednich materiałów na tuby. Teraz możesz wybierać już nie tylko spośród tych metalowych, ale również szklanych, drewnianych, materiałowych czy miedzianych.

Mówiąc o kształcie, zwróć uwagę również na podsufitkę i rodzaj montażu. W ofercie dostępne są tuby pojedyncze, podwójne, potrójne lub z kilkoma, a nawet kilkunastoma tubami zawieszonymi obok siebie - z jednej okrągłej podsufitki. Nie musisz zatem kupować 3 małych lamp, a jedną dużą na kilka źródeł światła. Być może taka forma będzie bardziej pasować do Twojej kuchni czy jadalni. To doskonały typ lampy do oświetlenia blatów jak i stołów.

Lampy tuby i ich kolory - jakie wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych kolorów, które będą współgrać niemalże z każdym typem nowoczesnej kuchni. Te białe i czarne wpasują się wszędzie i kupują tubę w takim kolorze, masz pewność, że na długie lata nie wyjdzie ona z mody.

Innymi kolorami cieszącymi się duża popularnością są tuby złote, srebrne, oraz kolorowe, wykonane z takich materiałów jak szkło. Mogą mieć nieco ciekawsze kształty bowiem lampy te są tworzone ręcznie i dmuchane. co powoduje, że każda może być nieco inna.

Oprócz kolorów zwracaj uwagę również na materiały wykonania. Możesz kupić tubę miedzianą lub mosiężną, czyli uzyskasz kolor, który nie jest możliwy do otrzymania poprzez pomalowanie. Najlepiej będzie jeśli poznasz całą naszą ofertę na wiszące tuby do kuchni. Przy większych zakupach przewidujemy dodatkowe rabaty!