newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Lampy sufitowe na 4 żarówki - dające dużo światła

Niekiedy małe lampy są niewystarczające do oświetlenia średniej wielkości salonu, ale z kolei duży żyrandol na kilkanaście żarówek jest zbędny. Optymalną ilość światła w średniej wielkości pomieszczeniach w bloku, zapewnią lampy sufitowe 4-punktowe. Dobierając żarówki o odpowiedniej mocy, można uzyskać z niej strumień świetlny na poziomie nawet 3000 lumenów. To optymalna ilość światła potrzebna do oświetlenia pokoju o powierzchni około 20-25m2. Warto wybrać przy tym lampę na podwójny włącznik. Dzięki niej będzie można zapalać 2 lub 4 żarówki jednocześnie. To dobre rozwiazanie do mniejszych salonów i sypialni. Kiedy nie potrzebujesz zbyt intensywnego oświetlenia, zapalasz tylko połowę źródeł światła. Dzięki temu lampa może dawać dużo światła wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Lampa sufitowa 4-punktowa z reflektorami

Innym bardzo funkcjonalnym oświetleniem są lampy sufitowe z regulowanymi reflektorami. Każdy z czterech reflektorków może być skierowany w inne miejsce, dzięki czemu zapewniasz światło w miejscu, gdzie tego aktualnie potrzebujesz. Klosze w każdej chwili można przekręcić zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej.

Najprostszym typem takich lamp są lampy sufitowe na listwie, gdzie pełnią rolę żyrandola zamocowanego punktowo. Najczęściej do podsufitki zamocowana jest długa pozioma listwa, do której przytwierdzono ruchome klosze.

Drugim typem są lampy szynowe, które składają się z szynoprzewodu montowanego bezpośrednio do sufitu, a do niego podłączane są poszczególne źródła światła. Można je dowolnie konfigurować, przesuwać i obracać. By na szynie mogło znaleźć się 4-punkty oświetleniowe, szyna powinna mieć długość minimum 2 metrów długości. Są bardziej designerskie i funkcjonalne, ale i droższe od zwykłych lamp sufitowych.

W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroki wybór oświetlenia sufitowego 4-punktowego. Na karcie produktu znajdziesz informacje o mocy LED lub typów trzonków, jakie muszą mieć żarówki by skompletować cały zestaw gotowy do pracy.