newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Lampki do kontaktu od Yeelight

Ten typ oświetlenia znany jest już od kilku lat i cały czas cieszy się sporą popularnością. Niestety, zazwyczaj tańsze produkty są dość energochłonne i zarazem charakteryzują się słabą estetyką wykonania. Producent oświetlenia Yeelight wychodzi na przeciw tym problemom i wprowadza na rynek nowoczesny, funkcjonalny, a przy tym atrakcyjny cenowo model lampki nocnej – Plug-in Light Sensor Nightlight.

Yeelight to jeden z najbardziej estetycznych i nowoczesnych modeli, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na sklepowych półkach. Charakteryzuje się ciekawym designem, niskim zużyciem energii (0,5 W) oraz inteligentnym czujnikiem zmierzchu. Jej działanie i użytkowanie jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć lampkę do gniazdka, a czujnik same się uruchomi, jak tylko w pomieszczeniu zrobi się ciemno.

Lampka do gniazdka z czujnikiem zmierzchu

Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na to by miała ona jedynie czujnik zmierzchu. Jest to ważne szczególnie u niemowląt, którym warto zapewnić bardzo delikatne światło świecące całą noc. Czujnik ruchu może być przydatny dopiero u nieco starszych dzieci, które już potrafią stawiać swoje pierwsze kroki. Czujnik ruchu będzie zapalał ją tylko wtedy, gdy wykryje poruszające się osoby w pomieszczeniu. Niemowlęta są jednak tak niewielkimi istotami, że czujnik ten może nie spełnić swojego zadania. Takie światło jest bardzo wygodne także dla mam karmiących, które nie muszą włączać światła przy każdym wstawaniu.

Lampka nocna z czujnikiem zmierzchu świeci się zawsze, gdy tylko w pokoju dziecka zrobi się ciemno. Nie trzeba jej wyłączać nad ranem lub włączać wieczorem. To pory dnia zadecydują o tym, czy będzie oświetlać pokój. Ty nie musisz martwić się o to, że ktoś znowu zapomniał wyłączyć oświetlenie w ciągu dnia.

Oświetlenie nocne do sypialni oraz na korytarz i schody

Innym miejscem, gdzie można zainstalować lampkę nocną jest sypialnia. To rozwiązanie dla osób, które nie posiadają przy swoim łóżku kinkietów lub lamp stołowych, a jedynie intensywne sufitowe światło centralne. Idealnie sprawdzi się podczas czytania książek, oglądania telewizji czy podczas samego zasypiania. Jeśli często budzisz się w nocy, by napić się wody czy skorzystać z toalety, będzie rozwiązaniem idealnym.

Korytarz czy schody to również miejsce, gdzie warto ją wykorzystać. Przydatna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, które w nocy korzystają z toalety lub schodzą po ciemku ze schodów, a ich wzrost uniemożliwia im zapalenie światła za pomocą włącznika. Pamiętaj o tym, że jej światło jest delikatne, więc nie będzie powodowało nieprzyjemnego efektu oślepienia, nawet jeśli wstaniesz w środku nocy.

Lampy dla dzieci na baterie i akumulator

Innym rozwiązaniem na nocne oświetlenie pokojów dziecięcych oraz sypialni są lampki LED z możliwością ładowania. W eleganckiej i ciekawej formie oferuje Yeelight – lampa na baterię z możliwością ładowania – uruchamia się po wykryciu ruchu tylko w ciemności. Można ją zawiesić, przykleić bądź przymocować dzięki wbudowanemu magnesowi. To idealne rozwiązanie już dla starszych dzieci, które swobodnie poruszają się po domu, a boją się zasypiać w ciemności. Mogą zabierać ze sobą do toalety, czy w każde inne miejsce. Światło, które emituje jest ciepłe, delikatne i wystarcza na długi czas. Naładować ją można przy pomocy kabla USB dołączonego do większości telefonów. Dzięki wbudowanemu magnesowi i wygodnemu haczykowi, bez problemu znajdziesz dla niej stałe miejsce, na które dziecko zawsze będzie mogło ją odłożyć. Może zaczepić ją o ramę łóżka lub szybko przymocować do kaloryfera za pomocą magnesu.

Ściemniacz z aplikacją - regulacja natężenia światła

Ostatni typ, który również jest ciekawym rozwiązaniem zarówno dla osób starszych, jak i dzieci to Inteligentna lampa nocna LED Bedside D2 sterowana aplikacją. Daje o wiele więcej możliwości bowiem można nią sterować telefonem:

  • sterowana dzięki Apple HomeKit, Google Assistant, Amazon Alexą oraz Samsung Smart Things (możliwość sterowania głosem)
  • możliwość ściemniania oraz dostosowywania barwy (paleta barw: WRGB)
  • łączność za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth
  • włączanie oraz wyłączanie na dotyk
  • regulacja natężenia światła na dotyk

Dotykowy panel umożliwia uruchomienie podstawowych funkcjo oraz sterowanie natężeniem światła, ale po połączeniu z aplikacją możliwości jest dużo więcej. Ciekawą opcją może okazać się funkcja światła do czytania lub rekreacji. Niestety, nie da się jej naładować za pomocą kabla USB jak odbywa się to w przypadku pozostałych wersji – musi być stale podłączona do źródła zasilania.