newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Decydując się na nowoczesny kinkiet, zwróć uwagę na ilość jaką będziesz potrzebować. Niekiedy warto zamontować nie jeden, a 2 lub 3 kinkiety na tej samej ścianie. Nie musza być wcale zbyt duże oraz nie muszą wiązać się z wysokimi cenami - zamiast kryształów i szkła, możesz wybrać lampy z delikatnymi abażurami lub te na długim wysięgniku. Takie rozwiązanie pozwoli Ci skierować źródło światła w konkretne miejsce, oświetlić miejsce do czytania lub stolik czy komodę. Kinkiety nowoczesne to również dobry pomysł na oświetlenie obrazu czy zdjęć.

Do jakich wnętrz pasować będą najlepiej?

Styl nowoczesny jest pojęciem bardzo szerokim. Posiada on wiele odłamów, które kształtowały się na przestrzeni lat, a powracają zmodyfikowane w nieco innej odsłonie. Takim stylem nowoczesnym mogą być wnętrza industrialne. Charakteryzują się dość dużą surowością, a lampy w tym przypadku to często same żarówki na kablu lub konstrukcji stalowej. To styl charakterystyczny dla epoki przemysłowej. Same nowoczesne kinkiety industrialne to najczęściej metalowe oprawy lub ramiona z dekoracyjną żarówką.

Z innych ciekawych aranżacji nowoczesnych wyróżnić można styl skandynawski, retro czy glamour. Co prawda każdy będzie odróżniał się i niekiedy łączył kilka typów styli, ale śmiało można powiedzieć o nich, że są nowoczesne. Wystarczy spojrzeć na dodatki oraz wykończenie, niekiedy skromne, a niekiedy z dużym rozmachem. W zależności od stylu, cena kinkietów nowoczesnych może się znacząco różnić. Lampy industrialne jednak należą do jednych z tańszych, aniżeli te w stylu glamour.

Budowa i forma - nowoczesne kształty

Styl nowoczesny nie ma żadnych granic. Wielu projektantów stale pracuje nad nowymi modelami lamp, które to przyciągną swoich zwolenników. Obecnie oprócz ciekawej konstrukcji jak kinkiety na wysięgniku czy kinkiety na regulowanym ramieniu, mamy do czynienia także z użyciem nowoczesnych technologii. Nie zdziwią cię rozmaite kształty i rozmiary lamp, a także ich rodzaj montażu. Zdziwić Cię jednak mogą kinkiety nowoczesne z gniazdem USB lub te sterowane telefonem lub pilotem. Wystarczy prosta aplikacja by gasić i zapalać kinkiet bez wstawania lub dotykania włącznika światła. I należy tu dodać, że lampy te nie są instalacją inteligentną domu, a mają wbudowane wszelkiego typu urządzenia.

Z najbardziej popularnej i znanej budowy wyróżnić można kinkiet nowoczesny z wyłącznikiem i wtyczką, designerskie kinkiety z kablem czy kinkiety na długich ramionach i wysięgnikach. Oczywiście to nie jedyne rozwiązania, ale najbardziej rozpowszechnione, które mają ułatwiać nam życie i być funkcjonalne.

Jak i gdzie zamontować nowoczesne lampy ścienne?

Kinkiety wybierane są najczęściej do salonów, sypialni, korytarzy i mniejszych pokojów. W sypialni pełnić mogą rolę lampek nocnych nad łóżkiem, na korytarzy stanowić będą ciekawe i klimatyczne oświetlenie i ozdobę wypełniającą przestrzeń, z kolei w salonie jako dodatkowe źródło światła i design. Może być mocowany nad fotelem, gdzie posłuży jako lampa do czytania. Niektóre z nich mają nawet specjalne oczka ledowe z giętkim ramieniem do podświetlania wskazanego miejsca.

Samo mocowanie kinkietu nie stanowi większego problemu. Zwykle mamy tu do czynienia z 3 kablami wystającymi z sufitu, które trzeba połączyć odpowiednimi kolorami. Niektóre kinkiety nowoczesne LED zasilane są niższym napięciem niż te w instalacji dlatego powinny mieć dodatkowy zasilacz - nie jest to jednak powszechne, bowiem już właściwie wszystkie żarówki LED dostępne są na napięcie 230V. Ważna jest jednak wysokość montażu kinkietu na ścianie. Nie powinien być on zamocowany na wysokości naszych oczu czy głowy - najlepiej nieco wyżej. Wszystko tutaj jednak zależy od wysokości pokoju. Nie powinien też być zamontowany zbyt wysoko sufitu bo w innym wypadku straci swój urok.

Jakie kinkiety ledowe wybrać?

Jest wiele rozwiązań kinkietów. Wybierając konkretny model musisz zwrócić uwagę na rodzaj zasilania i to czy kinkiet ma lub będzie potrzebował zasilacza do ledów. To będzie pomocne we wcześniejszym przygotowaniu instalacji elektrycznej. Drugim czynnikiem, który musisz znać przed kupnem nowoczesnego kinkietu led jest barwa światła jaką będzie emitowała lampa - zimna czy ciepła. Temperatura barwowa ciepła najczęściej znajduje zastosowanie w sypialni i salonie zaś zimna w pokojach dziennych, biurach czy pokojach dziecięcych.

Ważnym czynnikiem przy zakupie kinkietu led jest jego żywotność i gwarancja. O ile wiele firm gwarantuje, że ich produkty wyświecą niekiedy i 25 000 godzin, tak w praktyce może wyglądać to nieco inaczej. W takim przypadku wybieraj modele, które mają przedłużoną gwarancję nawet do 10 lat. Jeśli obawiasz się bardziej, wybierz modele led, które zasilane są żarówkami ledowymi, które zawsze można wymienić. Najbardziej popularnymi są te z trzonkami GU10. Koszt jednej nie przekracza obecnie 10 zł, dlatego wymiana dwóch żarówek w kinkiecie po 5 latach nie będzie zbyt kosztowna i trudna. Warto jednak zaznaczyć, że kinkiety led to dobra opcja na oświetlenie wnętrza. Oszczędności na energii elektrycznej jest znacznie więcej niż na tradycyjnych lampach.

Najpopularniejsze produkty: Złoty kinkiet Erich