newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dekoracyjne kinkiety loftowe

Lampy ścienne to typ oświetlenia, który musi znaleźć się niemalże w każdym domu. Niezależnie od pomieszczenia, zawsze znajdzie się miejsce ciemne, ponure lub wielka ściana, której nic jeszcze nie zdobi. W takim właśnie przypadku, kinkiety są świetnym rozwiązaniem na urozmaicenie wnętrza. Oprócz światła jakie będzie rzucać, stanie się świetną dekorację nie tylko ściany, ale i całego pomieszczenia. Są to lampy na praktycznie każdą kieszeń. Charakteryzują się najczęściej prostym ramieniem lub uchwytem oraz ciekawą formą żarówki - najczęściej są to żarówki dekoracyjne.

Warto wiedzieć, że kinkiety loftowe sprzedawane są bez żarówek. Źródło światła w takim przypadku należy dokupić samodzielnie według własnego gustu oraz uznania. Są to przeważnie żarówki dekoracyjne z widocznym żarnikiem lub filamentem LED. Zwróć przy tym uwagę na strumień świetlny, który przy kinkietach industrialnych nie powinien być zbyt intensywny. Najczęściej są to żarówki, które dają delikatne światło - właściwie ten kinkiet ma zdobić, a nie świecić.

Kinkiety loft do sypialni i salonu

Szukasz ciekawych propozycji oświetlenia ściennego do swojej sypialni i salonu? Kinkiety o charakterze industrialnym z pewnością wkomponują się nawet w najmniejszą sypialnie i największy salon. W przypadku małych pokojów pozwalają dostarczyć wymaganą ilość światła, ale stanowią ciekawą dekorację pomieszczenia. Wszystko dzięki temu, że nie są zbyt masywne i nie będą stanowić punktu centralnego, na który większość osób będzie zwracać uwagę - tak mają do siebie duże lampy. Małe kinkiety, ale w zdecydowanych kolorach, idealnie poprawią wystrój.

W przypadku doboru kinkietu loftowego do salonu, możesz zdecydować się na większe modele na 3, a nawet 5 żarówek. Innym ciekawym rozwiązaniem będą kinkiety z długimi ramionami lub szklanymi kloszami. Zbyt małe egzemplarze mogą nie oddać swojego uroku i pozostaną niezauważalne. Salon to miejsce, które musi być unikalne i niepowtarzalne, dlatego dokładniej przyjrzyj się bardziej nowoczesnym i większym modelom.

Kinkiety w sypialni powinny być wyposażone w żarówki o małej mocy i możliwie bardzo ciepłej barwie światła. Zimna barwa spowoduje, ze kinkiet stanie się niezauważalny. Dodatkowo może razić domowników i nie dać się wyciszyć przed snem.

Popularne kinkiety loftowe kupisz w niskiej cenie

Największą popularnością cieszą się te najprostsze egzemplarze. Chodzi zarówno o ich wielkość jak i niską cenę. Alternatywą są właśnie czarne kinkiety loftowe, których ceny zaczynają się już niekiedy od 50 zł. W przeważającej liczbie przypadków, klienci wybierają kinkiety w kolorze czarnym. Jest to podyktowane uniwersalnością i kontrastem bowiem taki układ lampy i ściany, pozwoli zachować jej wygląd na wiele lat. Tego typu zestawienie nie wyjdzie z mody przez dłuższy okres.