Pomysły i aranżacje na oświetlenie kabiny prysznicowej

Każdy z nas, po długim i ciężkim dniu marzy o relaksującej kąpieli lub prysznicu. Warto więc zadbać, by czynność ta odbywała się w przyjemnych warunkach, pozwalających zapomnieć o wszystkich zmartwieniach i problemach. Nic bowiem przyjemnego w prysznicu, gdzie większość miejsca zajmuje plastikowa szafka z całym asortymentem produktów do mycia, nieciekawe płytki i niewygodna słuchawka przeszkadzająca w myciu. Magia tkwi w szczegółach i odpowiednim rozplanowaniu osobistej przestrzeni. W tym wpisie pomożemy Wam w znalezieniu inspiracji na wspaniałą kabinę prysznicową.

Podstawą każdego wnętrza jest odpowiednie oświetlenie. To ono pozwala podkreślić atuty pomieszczenia, decyduje na czym skupiać swój wzrok oraz pomaga podczas czynności codziennych takich jak poranna i wieczorna toaleta.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam propozycje oświetlenia kabiny prysznicowej w połączeniu z różnymi aranżacjami:

oświetlenie w łazience kabiny prysznicowej

Gwieździste niebo – wygląda niezwykle pięknie i efektownie, tworząc nad naszą głową iluzję malutkich, osobistych gwiazd. Efekt uzyskać można dzięki małym lampkom montowanym w suficie w nierównych odstępach od siebie. Ważne jest, by były małej średnicy, ponieważ tylko wtedy spełnią się w tej roli. Pasować będą do kafelków lub płytek w ciepłych odcieniach beżu, granatu lub czerni. Dostępne są oczywiście w naszym asortymencie:

łazienka jak w szpitalu - oświetlenie

Szpitalna biel – w tej aranżacji wykorzystano kwadratowe, białe i szklane płytki, kojarzące się z klimatem starych szpitali. Za oświetlenie kabiny prysznicowej służą w tym przypadku lampy sufitowe, większe i w dużo mniejszej ilości niż w przypadku „Gwieździstego nieba”. Biel przełamano tu paskiem z czarnymi kafelkami. Całość prezentuje się surowo, minimalistycznie, jednak stylowo i nowocześnie.

piękne oświetlenie kabiny prysznicowej z kamienia

Betonowy las – jest to przepiękne połączenie surowych, kamiennych ścian przypominających beton, kamieni, marmurowego kwadratu na stopy oraz dużych zielonych roślin palmowych. Wisienką na torcie jest tutaj oświetlenie znajdujące się po obu stronach deszczownicy. Delikatnie oświetlają przestrzeń, podkreślając magiczny widok i wydobywając z niego nasycenie wszystkich kolorów.  Mogą być ruchome, wtedy ustawisz ich kąt padania według własnej potrzeby lub tradycyjne, ukierunkowane w dół. Znajdziesz je tu:

Koniecznie daj znać w komentarzu, który styl najbardziej Ci się spodoba – gwieździste niebo, szpitalna biel czy betonowy las? Oraz czy zainspirowaliśmy Cię do wprowadzenia zmian w łazience i kabinie prysznicowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *