Podświetlany numer domu – dekoracyjna świetlna tabliczka z adresem

Obszerny artykuł na temat pojawił się na naszym blogu: Podświetlany numer na dom – możliwe kary, wymagania i prawo. Zachęcamy do zapoznania się z nim w całości bowiem poruszamy tam wiele istotnych przepisów oraz wskazówek.

Obecnie w Polsce domy rosną jak grzyby po deszczu. Często powstają obok siebie w niewielkich odległościach. Zdarza się również, że są to domy budowane przez firmy deweloperskie, które często stawiają identyczne wyglądające budynki. Numer domu jest więc konieczny nie tylko dla miejscowego listonosza, który musi odszukać właściwe miejsce, by doręczyć korespondencje. Oznakowanie cyfrowe budynku to także wskazówka dla przyjaciół i rodziny, by mogli właściwie trafić.

Światło dziennie w naszym kraju utrzymuje się przez dłuży czas jedynie w ciepłych porach roku. W tych zimniejszych dominuje noc. Dlatego umieszczenie na ścianie domu podświetlanego numeru jest bardzo dobrym pomysłem. Nie ma nic gorszego niż zepsuty humor przyjaciół przed przyjęciem, którzy przez długi czas nie mogli odnaleźć właściwego miejsca, klucząc wśród budynków zimową porą.

podświetlany numer domuJakie podświetlenie domu możemy kupić w sklepach?

Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp podświetlających numery domu. Obecnie najczęściej są to lampy wyposażone w żarówki LED, które mają długą żywotność i są energooszczędne. Niektóre z nich wyposażone są w czujniki. Dzięki temu numer domu podświetlany jest wyłącznie w momentach, kiedy zaistnieje taka potrzeba. To dodatkowo oszczędza energie i pieniądze w portfelu. Ciekawym rozwiązaniem są także lampy solarne. Przez cały dzień zbierają energie słoneczną, by w nocy zamienić ją na światło podświetlające numer domu. Takie lampy mają dwie duże zalety. Po pierwsze, jest to energia elektryczna, którą użytkownik ma za darmo, więc w kieszeni zostaje jeszcze więcej pieniędzy niż w przypadku lamp LED. Po drugie, są ekologiczne i przyjazne dla naszej planety, dzięki czemu można dołożyć swoją cegiełkę w dbaniu o środowisko – wnuki za to podziękują! Niestety solarne oświetlenie ma też swoje wady. W Polsce światła słonecznego nie ma tak wiele, dlatego istnieje ryzyko, że lampa nie zbierze potrzebnej energii, by odpowiednie oświetlić oznaczenie.

Przy wyborze podświetlanego numeru domu warto zwrócić uwagę na wygląd i to czy będzie pasować do danego budynku. Niewątpliwie są to ważne rzeczy i należy je przemyśleć, by codziennie wracając z pracy nie irytować się widokiem lampy nie odpowiadającej naszemu gustowi. Sklepy oferuje świecące kinkiety z różnymi kształtami tarcz, na które naklejane są samoprzylepne cyfry i litery. Niektóre urządzenia składają się ze świecącego panelu, do którego przymocowana jest tablica z numerem. Panele te święcą tak mocnym światłem, że z powodzeniem oświetlają oznaczenie domu.

Na co należy zwrócić uwagę?

Nie tylko estetyka odrywa rolę przy wyborze podświetlanego numeru domu. Warto dowiedzieć się jaka jest klasyfikacja IP danego urządzenia. Dzięki temu użytkownik może zorientować się czy lampa odporna jest na warunki pogodowe – to bardzo ważne, gdyż urządzenie będzie znajdować się na zewnątrz. Polecany jest zakup lamp od IP44 w górę. Należy też sprawdzić jakie oznaczenie jest przy klasyfikacji IK, która mówi o odporności na uderzenia. Zewnętrzna ściana domu to obiekt narażony na różne niebezpieczeństwa takie jak piłka kopnięta przez bawiące się dzieci czy kamyk, który odprysnął spod kół samochodu. Tutaj warto samemu rozeznać jakie uderzenia mogą czekać lampę i dostosować do tego zakup.

Podświetlany numer domu to nie tylko atrakcyjnie wyglądający dodatek estetyczny do budynku. To także niezwykłe ułatwienie dla przyjaciół i bliskich, którzy bez problemów będą mogli dotrzeć prosto do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *