newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Kinkiety z wyłącznikiem - wygoda i funkcjonalność

Szukasz dobrych rozwiązań, które będą wygodne i funkcjonalne? Lampy z wbudowanymi sznurkami do zapalenia i gaszenia światła są do tego idealne. To dobre rozwiazanie do oświetlenia dodatkowego, gdzie wcześniej nie przewidziano źródła światła na ścianie. By go zapalić trzeba do niego podejść i pociągnąć za specjalny łańcuszek, który zapali lampę. To popularne rozwiazanie we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych.

Kinkiet z wyłącznikiem sznurkowym - do jakich pomieszczeń?

Nie ma ograniczeń co do montażu, ale wybierane są najcześciej do:

  • Łazienki - wybór dobry do zamocowania go przy lustrze. Jeśli chcesz wykonywać bardziej precyzyjne czynności przy lustrze, gdzie oświetlenie główne jest niewystarczające, proste pociągnięcie sznurka zapali dodatkowe źródło światła.
  • Salonu - używane są do oświetlenia dekoracyjnego, które ma tworzyć przytulną atmosferę. Włączany jest tylko na specjalną okazję.
  • Sypialni - zamocowany obok łóżka pełni rolę lampek nocnych. Dzięki niemu nie musisz podnosić się z łóżka by zapalić lub zgasić światło. Wszystko masz pod ręką.
  • Korytarza i przedpokoju - dobry sposób na doświetlenie tych małych pomieszczeń. Pomocne przy zakładaniu butów lub wkładaniu ubrań.
  • Spiżarni i garderoby - otwierając te niedoświetlone miejsca, w prosty sposób sięgniesz ręką i zapalisz światło.

Rodzaje kinkietów z wyłącznikiem - jaki wybrać?

Wyróżnić można cztery typy oświetlenia ściennego. Najbardziej popularne wyłączniki to:

  • Sznurkowe i łańcuszkowe - pociągnięcie jednego z nich powoduje zapalenie lub zgaszenie światła. Nieumiejętne użytkowanie może jednak prowadzić do urwania, dlatego łańcuszek może być bardziej trwały.
  • Przyciskowe - przestawia się je w pozycję góra - dół. Ta forma jest jeszcze bardziej trwalsza i bardziej praktyczne - odporna na uszkodzenia i urwanie. Spotykana głównie w nowoczesnych aranżacjach.
  • Dotykowe - lampa posiada specjalne miejsce, które po dotknięciu włącza lub gasi światło. Może być to cała obudowa lub konkretna cześć.
  • Na kablu - przycisk do zapalania światła zamocowany jest na przewodzie, który wkłada się do gniazdka.

Niezależnie, na który się zdecydujesz, każdy spełni swoją funkcję i będzie praktyczny pod wieloma względami. Przed wyborem zwróć jednak uwagę na możliwości podłączenia. Zrobisz to, gdy w ścianie wyprowadzony jest odpowiedni przewód zasilający. Jeśli go nie ma, poszukaj najbliższego gniazdka, do którego podłączysz inną lampę.