Jak sterować oświetleniem zewnętrznym domu – pilotem???

Jestem na etapie budowy domu jednorodzinnego parterowego. Aktualnie robotnicy robią mi podbitkę dachową. Muszę szybko rzucić kable pod oświetlenie domu. Na elewacji już mam wypuszczone kinkiety, ale jeszcze chciałem oświetlenie dodatkowe sterowane. Zastanawiam się jak i czym sterować. Znajomy podpowiada mi bym zrobił sobie oświetlenie inteligentne i sterował nim telefonem przez sieć wifi. O ile rozumiem, że to fajnu gadżet, tak rozmawiałem z kilkoma osobami, które już mieszkają pewien czas i ich poprosiłem o zdanie.  Oni powiedzieli mi wprost, że ich oświetlenie zewnętrzne świeci jak pod warunkiem, że je włączą. Inaczej ciemno. Chodzi o to, że czy inteligencja czy nie to i tak nie chce się sięgać po telefon.

Ostatecznie zastanawiam się czy nie zrobić prostego czujnika zmierzchu który sam zapali oświetlenie domu i sam go zgasi. To pewne i proste rozwiązanie. Przy technologiach coś może zacząć wariować? Co waszym zdaniem będzie najlepsze w takim układzie?

Najrozsądniejsze przychodzi mi połączenie oświetlenia inteligentnego z czujnikiem ruchu. Tak, żeby czujnik decydował kiedy ma się zapalić, a ja mam mieć możliwość zgasić światło telefonem z dowolnego miejsca na ziemi jeśli mi przyjdzie ochota.

Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale wg mnie to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie?

Czy ktoś ma taką instalację oświetleniową zewnętrzną w swoim domu? Sterować wszystko pilotem to chyba udręka. A to baterie, niech się pilot zgubi, itd….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *