newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Lampy z dymionymi szklanymi kloszami - unikalne i niepowtarzalne

Szkło dymione jest produkowane poprzez dodanie do masy szklanej związków żelaza lub innych substancji, które nadają mu charakterystyczny, lekko przezroczysty, szary kolor. Proces ten sprawia, że światło przechodzące przez takie klosze staje się miękkie i subtelne, nadając wnętrzu przytulności i elegancji. Są ręcznie wytwarzane przez wytrawnych rzemieślników, którzy kształtują i dmuchają szkło, tworząc unikatowe wzory i formy. Dzięki temu każda lampa jest niepowtarzalna, a jej delikatne zabarwienie nadaje wnętrzu wyjątkowego blasku.

Lampa z dymionego szkła - jak ozdobić nią wnętrze?

Oświetlenie ze szkła dymionego (lampy wiszące, podłogowe, żyrandole) jest znane przede wszystkim ze swojej zdolności do tworzenia atmosferycznego światła. Choć nie zawsze jest bardzo jasne, to jednak sprawia, że pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego klimatu. Lampy te idealnie pasują do salonów, sypialni, czy nawet korytarzy, gdzie ich delikatne światło potrafi stworzyć magiczną aurę. W zależności od rodzaju lampy, można je montować na różne sposoby. Lampy sufitowe i żyrandole ozdobią eleganckie salonu, a lampy wiszące oświetlą w stół w kuchni lub jadalni.

By ozdobić wnętrze domu, należy zadbać o dobór odpowiednich żarówek. Zazwyczaj stosuje się żarówki o ciepłej barwie światła, aby podkreślić subtelną estetykę lampy. Światło wydobywające się spod klosza nie może być zbyt jasne i oślepiające.

Popularność tych szarych lamp wynika z ich niezwykłej estetyki i zdolności do tworzenia wyjątkowej atmosfery w każdym pomieszczeniu. Stanowią wyjątkowy element dekoracyjny, posiadają niepowtarzalny design i delikatne światło. Ręczna produkcja sprawia, że każda lampa jest wyjątkowa i niepowtarzalna. To właśnie te cechy sprawiają, że lampy ze szkła dymionego są tak bardzo cenione przez miłośników designu i projektantów wnętrz.

W naszym sklepie znajdziesz transparentne lampy o lekko zabarwionych kloszach od takich firm jak Nordlux, Aldex i Zuma Line. To sprawdzona jakość w przystępnej cenie -dla każdego!