newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Udekoruj mieszkanie czarnymi oczkami sufitowymi

Do dekoracji mieszkania można używać wszelkiego rodzaju dodatków, w tym i oświetlenia. Idealne do przełamania jasnych kolorów są czarne oczka, które można montować na sufitach właściwie wszystkich pomieszczeń. Najchętniej wybierane są tam, gdzie istnieje ograniczona ilość miejsca do montażu zwykłych lamp i żyrandoli. Szczególnie wtedy, gdy znajdują się w nich szafy z uchylnymi drzwiami, które mogłyby je uszkodzić. Takimi pomieszczeniami są przedpokoje i przedsionki. To w nich warto rozważyć montaż 4 lub 6 czarnych oczek, które zapewnią bezpieczną ilość światła, a przy tym zaakcentują się na suficie. Nie muszą być tylko okrągłe, możesz wybierać spośród wielu: kwadratowych, prostokątnych, a nawet podwójnych. Ich ilość dostosuj do mocy żarówek - nie powinny być zbyt mocne.

Czarne oczka z ruchomą żarówką - dodatkowa dekoracja

Kupując oczka LED do swojego mieszkania, zastanów się nad tym, czy możesz wyeksponować inne elementy wyposażenia wnętrza. Mogą to być obrazy, zdjęcia na ścianie, czy lustro w przedpokoju. Zrobisz to dzięki ruchomej głowicy, na której zamontowana jest żarówka w oczku sufitowym. Kąt wychylenia to około 25-45 stopni, dlatego warto rozważyć tę dodatkową funkcję. Montując lampy w rzędzie, każda może być skierowana w inną stronę, co tworzy ciekawa iluminację w całym pomieszczeniu. Pamiętaj, że nie każde oczko posiada taką możliwość - zwracaj uwagę na dane techniczne zawarte w karcie produktu.

Oświetlenie poddasza za pomocą czarnych oczek sufitowych

Ostatnim pomieszczeniem, gdzie warto rozważyć montaż tego punktowego źródła światła jest poddasze. Szczególnie wtedy, gdy posiada skosy i inne "mankamenty", które eliminują możliwość powieszenia tradycyjnego oświetlenia. Oczka ledowe możesz montować w samym suficie podwieszanym, ale i w skosach. Dzięki temu uzyskasz dobre oświetlenie, ale i ciekawa dekorację, gdzie ciężko powiesić np. lampę wiszącą.

W sklepie Ardant posiadamy szeroki wybór tych niewielkich oprawek. Niektóre z nich posiadają wysoką klasę szczelności IP44 oraz IP65, dzięki czemu sprawdzą się również w łazienkach i toaletach.