newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł. Poprzez kliknięcie "ZAPISZ MNIE" potwierdzasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności

Oświetlenie LED na pilota - czy warto?

Ten typ lamp znany jest już od przeszło kilku lat, a jednak dopiero od niedawna cieszy się większym uznaniem. To dzięki specjalnym sterownikom i centralom, które pozwalają połączyć wiele lamp w całe grupy oświetlenia. Dzięki temu lampa wymaga jedynie jednego pilota do sterowania, a nie osobnego do każdej lampy. Tego typu produkty znajdziesz pod potoczną nazwą inteligentne oświetlenie SMART.

Oczywiście nie zawsze mamy chęć by całe oświetlenie było sterowane pilotem, a np. pojedyncze lampy w sypialni. W takim przypadku rozwiązanie 1 lampa - 1 pilot jest również zasadne. To w końcu wygoda, jeśli przed zaśnięciem nie musisz już wstawać i gasić światła ręcznie za pomocą włącznika. To nie jedyne zalety tego inteligentnego oświetlenia, to także oszczędność energii elektrycznej i regulacja światła wraz z temperaturą barwową.

Lampy sterowane aplikacją wgraną na telefon

Takie rozwiązanie daje użytkownikom o wiele więcej możliwości oraz tę zaletę, że w mieszkaniu nie mamy styczności z kolejnymi pilotami. Niekiedy irytujące może wydawać się to, że już posiadasz pilot do TV, DVD czy dekodera. Przy lampie sterowaną telefonem pozbywasz się tego problemu, a przecież każdy z nas ma przy sobie swój telefon praktycznie cały czas.

Lampa z aplikacją to również wiele więcej możliwości. Zwykle mamy tutaj możliwość włączania oświetlenia, regulacji natężenia (ilość lumenów), regulacji barwy światła (ilość kelwinów - ciepłą, zimna, neutralna), sterowanie czujnikami ruchu czy też zmierzchu. Wszystko zależy jedynie od modelu na jaki ostatecznie decyduje się klient. Czym więcej możliwości tym cena nieco wyższa. To jednak bardzo funkcjonalne i zarazem ciekawe rozwiązanie do wielu typów pomieszczeń jak sypialnia, salon czy łazienka.

Sterowanie lampą z telefonu lub pilota - możliwe funkcjonalności

Tutaj warto zacząć od tego, że każda lampa może mieć wiele funkcji. Wszystko zależy od tego w co została wyposażona. Może to być BlueTooth, Wi-Fi, czujnik ruchu, czujnik zmierzchu, a niekiedy i głośnik. Jeśli wymienione komponenty znajdują się w lampie, możliwości są nieograniczone. Można ją zdalnie zgasić, zapalić, zmniejszyć temperaturę barwową lub natężenie. Głośnik pozwoli odtwarzać muzykę z telefonu, a czujnik ruchu zmierzchu zapali ją zawsze, gdy tylko znajdziemy się w obszarze czujnika.

Dodatkowymi funkcjami jakie posiadają lampy inteligentne z aplikacjami jest to, że można łączyć wiele lamp w grupy. To ciekawe rozwiązanie w korytarzu czy na schodach. W przypadku gdy zbliżymy się do pierwszej lampy, zapalone zostanie jedna cześć korytarza. Po wejściu na schody, lampy na korytarzu zgasną, a zapalą się te na pierwszym piętrze. Możliwości zależą w tym przypadku od kreatywności i wyobraźni domowników.