newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Lampy ogrodowe Plug&Shine – proste i funkcjonalne

Nie martw się, z instalacją oświetlania Plug&Shine poradzi sobie każdy. Nawet jeśli na co dzień nie masz nic wspólnego z elektryką. Ta seria została stworzona tak, by nie sprawiać żadnych problemów inwestorom. Wszystkie lampy mają napięcie 24V. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Jak wygląda montaż lamp z serii Plug&Shine? Każdy punkt światła jest zakończony krótkim przewodem, który należy połączyć z dłuższym kablem. Tak tworzysz oświetleniową siatkę, którą łączysz wszystkie elementy. Na koniec należy dołączyć do tego zasilacz, który pozwoli na podłączenie instalacji do gniazdka o napięciu 230V i gotowe.

Inteligentne oświetlenie ogrodu Plug&Shine

Seria Plug&Shine to możliwość łatwego sterowania poszczególnymi punktami oświetleniowymi. Dostępne sterowniki umożliwiają kontrolę oświetleniem. Za ich pomocą możesz nie tylko włączać lampy, ale także sterować mocą światła. Jeśli chcesz podzielić oświetlenie na kilka sekcji, dokup jeden sterownik plugshine z pilotem i kilka sterowników bez pilota. Przed każdą sekcją zamontuj taki sterownik (za pomocą jednego pilota można sterować dowolną liczbą sterowników w maksymalnie czterech różnych grupach świetlnych). Sterownik posiada także funkcję pamięci – jeśli lampy zostaną wyłączone za pomocą pilota lub włącznika ściennego, uruchomią się ponownie w ostatnio wprowadzonym ustawieniu.

Jesteś posiadaczem domu inteligentnego? Wybierz sterownik plugshine obsługiwany za pomocą aplikacji w telefonie.

Co należy wiedzieć kupując oświetlenie Plug&Shine?

Cała instalacja Plug&Shine może mieć maksymalnie 50 metrów. Jeśli Twój ogród jest większy, konieczne będzie zaplanowanie kilku oddzielnych instalacji. To znaczy, że do każdej instalacji potrzebny będzie oddzielny zasilacz końcowy. Maksymalna moc instalacji to 150W. Jeśli moc łączna moc jest większa, system należy podzielić na kilka mniejszych. W sprzedaży dostępne są trzy zasilacze: do małych, średnich i dużych instalacji. Zwróć uwagę na to, jaką moc mają wszystkie wybrane przez Ciebie punkty i dobierz do nich odpowiedni zasilacz końcowy. Przewody posiadają klasę ochrony IP68, bez problemu możesz wkopać je w ziemię.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik rozjaśnił Ci nieco temat oświetlenia ogrodowego i przekonał Cię do tego, że nie jest to temat skomplikowany. Wystarczy mieć pomysł i odrobinę czasu na jego realizację. W takim razie czas brać się do działania. Może Twój ogród rozbłyśnie jeszcze w tym sezonie?