Kinkiety gipsowe i betonowe

Prostota i minimalizm to cechy, które królują we współczesnych wnętrzach i nie zapowiada się, by taka tendencja szybko uległa zmianie. No właśnie, prostota i minimalizm… dokładnie tymi słowami można scharakteryzować też grupę modnych ostatnio kinkietów z gipsu oraz z betonu. Są to efektowne, ale przy tym nieprzesadnie zdobne kinkiety, które idealnie wpisują się we współczesne przestrzenie. Salon oraz korytarz to dla nich najlepsze miejsce.

Tego typu kinkiety dają zazwyczaj delikatne, dekoracyjne światło, które uwypukla najlepsze cechy wnętrza. Są też bardzo funkcjonalne i praktyczne. Zamontowane tuż nad obrazem czy fotografią doświetlą je delikatnie, a umieszczone obok kanapy stworzą przytulną atmosferę do codziennego relaksu. Gipsowe i betonowe kinkiety to wybór do wnętrz, w których nie liczy się ilość, ale jakość dodatków.

Jakie możliwości dekoracyjne dają kinkiety gipsowe?

Jeśli lubisz jasne przestrzenie oraz eleganckie wnętrza, kinkiety wykonane z gipsu oraz betonu będą w tym wypadku ciekawym rozwiązaniem. Lampy ścienne z tych materiałów są najczęściej odlewane, a masa gipsowa pozwala na uzyskiwanie bardzo ciekawych form i kształtów. Źródło światła wbudowane jest wewnątrz tak, by słup światła wydostawał się z wewnątrz i oświetlał wybrane przestrzenie wokół lampy.

W ofercie kinkietów z gipsu znajdziesz także te ręcznie rzeźbione. Takich form i kształtów nie znajdziesz w żadnej innej lampie. Wyobraź sobie starodawne rzeźby w pałacach i bazylikach - takie kształty mogą przyjmować właśnie lampy ścienne z gipsu. Dodatkowo masz możliwość pomalowania ich na wybrany przez siebie kolor - szary, czarny, czy beż - możliwości i kolorów masz do wyboru wiele.

Gdzie można zamontować kinkiet gipsowy lub betonowy?

Gipsowe lampy ścienne pasować będą do gustownych salonów oraz sypialni i korytarzy. Z uwagi na wiele form wyróżnić można te narożne, kwadratowe, prostokątne, owalne, rzeźbione, antyczne, ale i nowoczesne LED. We wnętrzach nowoczesnych odnajdą się w korytarzu, gdzie oddając światło góra-dół, ozdobią podłogę oraz sufit. Warto przy tym pamiętać, aby ściany na jakich będą wieszane i mocowane, były równe. Światło padające bezpośrednio na ścianę, wychwyci każdą nierówność, która powstała podczas tynkowania.

Równie popularnymi kinkietami są te wykonane z betonu dekoracyjnego. Najczęściej przyjmują odcienie szarości przez co idealnie wpasują się w stylistykę skandynawską. Mogą posiadać różnego typu przetarcia, dołki, gródki piasku, itp. Tak jak w przypadku kinkietów gipsowych, również są odlewane w ciekawych formach geometrycznych. Dobrze będą prezentować się na tapecie w sypialni czy niewielkim pokoju.