newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Tego typu kinkiety dają zazwyczaj delikatne, dekoracyjne światło, które uwypukla najlepsze cechy wnętrza. Są też bardzo funkcjonalne i praktyczne. Zamontowane tuż nad obrazem czy fotografią doświetlą je delikatnie, a umieszczone obok kanapy stworzą przytulną atmosferę do codziennego relaksu. Gipsowe i betonowe kinkiety to wybór do wnętrz, w których nie liczy się ilość, ale jakość dodatków.

Jakie możliwości dekoracyjne dają elementy gipsowe?

Jeśli lubisz jasne przestrzenie oraz eleganckie wnętrza, kinkiety wykonane z gipsu oraz betonu będą w tym wypadku ciekawym rozwiązaniem. Lampy ścienne z tych materiałów są najczęściej odlewane, a masa gipsowa pozwala na uzyskiwanie bardzo ciekawych form i kształtów. Źródło światła wbudowane jest wewnątrz tak, by słup światła wydostawał się z wewnątrz i oświetlał wybrane przestrzenie wokół lampy.

W ofercie kinkietów z gipsu znajdziesz także te ręcznie rzeźbione. Takich form i kształtów nie znajdziesz w żadnej innej lampie. Wyobraź sobie starodawne rzeźby w pałacach i bazylikach - takie kształty mogą przyjmować właśnie lampy ścienne z gipsu. Dodatkowo masz możliwość pomalowania ich na wybrany przez siebie kolor - szary, czarny, czy beż - możliwości i kolorów masz do wyboru wiele.

Gdzie można zamontować kinkiet betonowy?

Gipsowe lampy ścienne pasować będą do gustownych salonów oraz sypialni i korytarzy. Z uwagi na wiele form wyróżnić można te narożne, kwadratowe, prostokątne, owalne, rzeźbione, antyczne, ale i nowoczesne LED. We wnętrzach nowoczesnych odnajdą się w korytarzu, gdzie oddając światło góra-dół, ozdobią podłogę oraz sufit. Warto przy tym pamiętać, aby ściany na jakich będą wieszane i mocowane, były równe. Światło padające bezpośrednio na ścianę, wychwyci każdą nierówność, która powstała podczas tynkowania.

Równie popularnymi kinkietami są te wykonane z betonu dekoracyjnego. Najczęściej przyjmują odcienie szarości przez co idealnie wpasują się w stylistykę skandynawską. Mogą posiadać różnego typu przetarcia, dołki, gródki piasku, itp. Tak jak w przypadku kinkietów gipsowych, również są odlewane w ciekawych formach geometrycznych. Dobrze będą prezentować się na tapecie w sypialni czy niewielkim pokoju.