newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Doskonałym sposobem na wprowadzenie delikatnego, dekoracyjnego światła do łazienki jest montaż kinkietów, które subtelnie podkreślą klasyczny charakter wnętrza. Sprawdzą się doskonale jeśli są zamontowane tuż nad lustrem w dużej, zdobnej ramie lub obok drewnianej komody czy witryny ze szklanymi elementami. Wybór jest naprawdę duży, od tradycyjnych modeli imitujących świecę, poprzez kinkiety z materiałowymi osłonkami, na szklanych modelach imitujących latarnie kończąc.

Jak dobrać kinkiet do klasycznych wnętrz?

Wnętrza urządzone w klasycznym stylu charakteryzują się przede wszystkim ponadczasowością. O ile nowoczesne rozwiązania się zmieniają, o tyle klasyka zawsze pozostanie niezmienna i modna. Odporna na tchnienie czasu i awangardę wprowadza do wnętrza harmonię, proporcjonalność i symetrię. Aranżacje w tym stylu nie lubią blichtru i przejaskrawiania, ale cenią jakość materiału - dlatego meble i dodatki powinny cechować się trwałością i niezawodnością. Także kinkiety w klasycznym powinny być wykonane z precyzją i starannością, dzięki czemu pięknie wkomponują się w całe wnętrze.

Ponieważ w klasycznych wnętrzach harmonia i symetria grają niezwykle ważną rolę, warto dopasować do siebie wszystkie lampy w łazience.

Jak dobrać klasyczne kinkiety?

Tak samo jak w każdym innym wnętrzu, powinny pasować do całego pomieszczenia. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Nawet najpiękniejszy kinkiet zginie bowiem w chaosie losowych dodatków i szczegółów. Klasyczne wnętrza należy urządzać starannie, przeanalizować najpierw swój zamysł, a dopiero później wprowadzać go w życie.

Jeśli w mieszkaniu przeważają złote dodatki, należy podkreślić to również w kinkiecie, wybierając na przykład lampę o złotej podstawie. Jeśli z kolei dodatków jest już dość dużo, a każdy dodatkowy szczegół może być już przesadny, lepiej postawić na delikatne kinkiety ze szklanymi kloszami, które zrównoważą nieco niekorzystne wrażenie.