newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Wszystko musi być z sobą idealnie zgrane tak, by mniej znaczące dekoracje nie przytłaczały eleganckich i zgrabnych kinkietów. W sklepie Ardant masz do wyboru wiele rodzajów lamp ściennych szklanych - te bardziej wpisujące się w klasykę jak i te designerskie. Bez większego problemu je rozpoznasz, a być może i będą dla Ciebie inspiracją przy aranżacji wymarzonego domu.

Jak dobrać szklany kinkiet do wnętrza?

Szklane kinkiety to uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów szklanych kloszy oraz ich kształtu, z powodzeniem dopasujesz je do różnych stylów aranżacyjnych.

Szukając szklanego kinkietu zwróć uwagę na aranżację wnętrza – styl, dodatki, kolorystykę, motyw przewodni. Szklany kinkiet doskonale rozświetli nawet ciemniejsze pomieszczenia, ale pamiętaj, że im większa przestrzeń, tym więcej kinkietów możesz potrzebować. Warto także zastanowić się nad funkcją lampy. Czy ma być samodzielną ozdobą, a może oświetlać konkretny element wystroju? 

Faktura szkła ma znaczenie nie tylko pod kątem rozprowadzania światła (które swoją drogą wygląda niesamowicie przy kinkietach z nierównościami), ale także czyszczenia. Im więcej zakamarków, tym więcej uwagi będzie trzeba poświęcić na doprowadzenie klosza do pierwotnego stanu.

Kinkiety szklane rozprowadzają światło dookoła klosza, ale możesz znaleźć także modele, które kierują strumień świetlny w konkretnym kierunku – na górę lub w dół. To ważna informacja ponieważ zły kierunek padania światła może optycznie pomniejszyć małe i niskie wnętrza. Przy dobieraniu szklanych kinkietów warto kierować się zabarwieniem klosza.

Zabarwienie szkła w kinkiecie - czy jest ważne?

Sama barwa szkła użytego w kinkiecie ma znaczenie przy dobieraniu lampy do aranżacji wnętrza. Kinkiet nie powinien odcinać się kolorystycznie od reszty wnętrza, a raczej tworzyć spójną całość. Jeśli chodzi zaś o funkcjonalność kinkietu oraz efekt, jaki chcesz osiągnąć oświetlając pomieszczenie, większe znaczenie ma zabarwienie pod kątem transparentności.

Całkowicie przezroczyste kinkiety dadzą najwięcej światła, ale odsłonią także to, co lampa kryje w środku – żarówkę. Z tego powodu najlepiej dobierać dekoracyjne żarówki, które pięknie będą wyglądać w szklanym kinkiecie. Zwróć także uwagę na intensywność światła – spojrzenie w kierunku kinkietu nie powinno oślepiać domowników.

Półtransparentny, pełny klosz, da nieco delikatniejsze światło, które nie będzie raziło nawet przy mocnym świetle. Widoczne będą rozmyte kontury żarówki, dlatego możesz wybrać bardziej tradycyjne modele. Kinkiet z półtransparentnym, otwartym kloszem, będzie kierować światło w określonym kierunku.

Mleczne klosze lamp prezentują się niezwykle delikatnie i subtelnie. Światło z takiego kinkietu jest rozproszone i „miękkie”, przyjemne dla oka. Zamknięte klosze z mlecznego szkła wprowadzają do pomieszczenia efekt przytulności i relaksu. W przypadku kloszy otwartych możesz zyskać taki sam efekt jak w przypadku kloszy półprzezroczystych.

Nowoczesne szklane kinkiety - TOP5

Oto lista pięciu najpiękniejszych kinkietów dostępnym w ofercie naszego sklepu.

  1. Kryształowy kinkiet Verve – przepiękna propozycja wykończona kryształem Swarovskiego. Klosz załamuje światło, tworząc niesamowite refleksy dookoła. Ten piękny kinkiet zamontować można zarówno poziomo jak i pionowo.
  2. Elegancki kinkiet Fabio – klasyczna i niezwykle elegancka lampa z kloszem wykonanym z mlecznego szkła. Dzięki klasie szczelności IP44 doskonale sprawdzi się w pięknej łazience, ale przykuje spojrzenia także w każdym innym pomieszczeniu w domu.
  3. Nowoczesny kinkiet Dallas – to niesamowita propozycja dla miłośników łączenia piękna z nowoczesnością. Przezroczyste klosze w kształcie kuli tworzy efekt baniek mydlanych, które doskonale podkreślą charakter każdego wnętrza.
  4. Elegancki kinkiet Diamondia – lampa, która już na pierwszy rzut oka przyciąga i hipnotyzuje. Pod transparentnym kloszem kryje się kiść cudownie mieniących się kryształków. Kinkiet który doda blasku każdemu wnętrzu.
  5. Witrażowy kinkiet Inglenook – nietypowa, ale piękna propozycja z otwartym ku górze, witrażowym kloszem. Połączenie wielu kolorowych szkiełek doda wnętrzu ciepła i niewymuszonej elegancji.