Żarówki ledowe do użycia na zewnątrz – opinie

Jak w temacie. Szukam dobrych żarówek do użycia w podbitce na zewnątrz domu. Chodzi o to, że kupiłem około 2 lat temu około 30 sztuk. Niestety większość nie wytrwały próby czasu. Nie ukrywam, że świecą każdą noc po te 8h i więcej w zimie bo są podłączone do czujnika zmierzchu. Teraz moje pytanie, czy to wina żarówek i więcej powinny działać czy najzwyczajniej miały słabą jakość lub szczelność i się powypalały?

Czy ktoś inny miał podobny problem lub ma opinie na ten temat?

4 komentarze do: “Żarówki ledowe do użycia na zewnątrz – opinie

 1. Mówisz o około 2 latach świecenia. Nie wydaje mi sie, że to wina szczelności żarówek czy coś podobnego. Raczej typowe zużycie, włączeń, wyłączeń, itp dlatego diody poleciały. A nie miałeś symptomu migania żarówek przed spaleniem?

 2. To prosto można przeliczyć czy żarówka padła ze starości i wysłużenia swojego okresu. Jeśli świeciła 2 lata, załóżmy po 10h dziennie bo w zimie przecież dzień krótki, to wychodzi nam tak:

  365x10hx2 = 7300 godzin działania. Na moje oko to zużycie diod, a nie usterka. Tyle wyświeciły i ich żywot dobiegł końca. Gdyby podła pojedyncza to jeszcze można to usprawiedliwiać wadą, ale w tym wypadku jak padaja jak muchy to sprawę masz pewną. Żywotność ledów to około 5000-10000h więc masz odpowiedź. Zamawiaj nowe żarówki i tyle. Nie masz co przepłacać tylko brać tanie i energooszczędne.

 3. Żarówki led każde mogą być używane na zewnątrz. One się nie nagrzewają jak tradycyjne więc nie są narażone na przepalanie jak tradycyjne.  Okres który kolega wyżej policzył faktycznie wskazuje na to, że wypracowały swój limit i tyle. Jedna wytrzyma 5000h inna pewnie i 15000h, ale jak już zaczynasz wymieniać to bym na twoim miejscu wszystkie wymienił na nowe bo będziesz 100 razy po drabinie chodził.

  Szczelność to raczej w lampie lub oprawie jest ważna, a nie w żarówce.

 4. Macie racje. Zapomniałem, że oprócz oświetlenia w podbitce mam też kilka kinkietów, których używam sporadycznie i są zapalane ręcznie z włącznika. Te świecą wszystkie jak należy. One są w oprawach, ale myślę, że jednak to nie jest wina warunków a żywotności.  Aż nie chce się wierzyć, że wypracowały po 7000 godzin qrde.

  Same żarówki to były kupowane po 5zł sztuka w kompletach z oprawkami. I tak długo podziałały jak patrze, że są żarówki po 15 zł a żywotność podobna co i te.

  Dzięki za opinie i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *