Typowy dom jednorodzinny i oświetlenie schodów wejściowych

nowoczesne kinkiety zewnętrzne na schody ledJeśli szukasz sprawdzonych i ciekawych pomysłów na wykonanie oświetlenia zewnętrznego domu jednorodzinnego, poznaj nasze wskazówki i galerię zdjęć. Wykończenie ganku czy schodów wejściowych to prace, które wykonuje się najcześciej już na samym końcu inwestycji. Chodzi nie tylko o oświetlenie, ale i o schody, barierki, kostkę brukową.

Typowy dom – nietypowe oświetlenie

Jest wiele możliwości na wykonanie oświetlenia schodów zejściowych do domu. Większość jednak będzie możliwa do realizacji wtedy, gdy pomyślano nad odpowiednim poprowadzeniem instalacji elektrycznej. Jeśli tego nie przewidziano wcześniej, a nie został jeszcze wykonany tynk, masz ostatnią szansę. W innym wypadku oświetlenie schodów będzie typową lampą sufitową lub plafonem.

 

kinkiety solarne led na schody zewnętrzne domuKinkiety na schodach wejściowych do domu

Jeśli masz niewielkie schody, kinkiety możesz zamontować na ścianie domu przed schodami wyposażając je w czujnik ruchu oraz czujnik zmierzchu. Jeśli schody są długie, możesz zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązania. Pamiętaj tylko, że lampy mocowane na zewnątrz muszą posiadać odpowiednią ochronę i klasę szczelności – poznaj wodoodporne stopnie ochrony IP.

 

nowoczesne kwadratowe geomertryczne kinkiety zewnętrzne

 

Lampa wisząca nad schodami wejściowymi w domu

lampa wisząca na schodach zewnętrznychTo równie ciekawy sposób na designerskie oświetlenie schodów wejściowych, lecz najczęściej spotykane modele występują w stylach klasycznych, retro, industrialnych i „lekko nowoczesnych”. Dobierając oświetlenie wiszące należy zwrócić uwagę na wielkość lampy oraz długość zwisu. Lampa bowiem nie może być zbyt mała i wisieć zbyt nisko lub wysoko. Ważną rolę odegra tu wysokość ganka czy schodów.

wisząca lampa na schodach zejściowych domu

 

lampa wisząca na ganku domu i schodach

Typowe plafony zewnętrzne

Plafony i lampy sufitowe w naszych polskich warunkach spotykane są najczęściej. Spotykamy je praktycznie zawsze w przypadku domów w stylu klasycznym i nowoczesnym. To płaskie i proste lampy, które odnajdą się na każdej klatce schodowej.

W stylu nowoczesnym spotkać dodatkowo można oczka sufitowe oraz tuby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *