newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Przedpokój to również idealne miejsce na montaż klasycznego kinkietu. W tym wypadku może być dodatkowym źródłem światła po plafonie lub lampie sufitowej. Jego charakter będzie wtedy bardziej dekoracyjny przez co wprowadzi do tego niewielkiego pomieszczenia coś nowego i świeżego. Przejdź do naszego bloga i poznaj aranżacje z klasycznymi kinkietami. Być może będą dla Ciebie inspiracją do zaprojektowania czegoś nowego i bardziej oryginalnego niż spotyka się na co dzień w wielu domach i mieszkaniach.

Projektując oświetlenie w domu często nieco po macoszemu traktujemy pomieszczenia jakimi są korytarz i przedpokój. To błąd, bowiem jest to zwykle pierwsze miejsce, które widzi gość podczas wizyty w domu, warto więc zadbać o jak najlepsze pierwsze wrażenie.

Klasyczne kinkiety w przedpokoju

Bardzo dobrym pomysłem na oświetlenie przedpokoju są ponadczasowe, klasyczne kinkiety, które będą pasować do całego domu nawet po kompletnym przearanżowaniu pozostałych pomieszczeń. Ponieważ klasyczne rozwiązania lubią symetrię i harmonię, warto postawić na stonowane kinkiety ze szklanym kloszem. Jeśli przedpokój obfituje w drewniane wykończenia, niech odbije się to również w lampach. Kinkiety na drewnianych podstawach prezentują się niezwykle elegancko i gustownie. Wystarczy popatrzeć choćby na kinkiet Native z kloszem w kolorze antycznego złota.

W przedpokoju warto wykorzystać kinkiety w miejscach potrzebujących dodatkowego doświetlenia – na przykład po obu stronach lustra lub nad szafką z butami. Dobrze prezentują się lampy dopasowane stylistycznie do oświetlenia głównego, czyli na przykład lampy sufitowej.

Gdzie powiesić klasyczny kinkiet w korytarzu?

Korytarze, szczególnie w starszym budownictwie, charakteryzują się specyficznym kształtem. Często są długie i wąskie, przez co oświetlenie ich jednym źródłem światła jest dość problematyczne. W takim przypadku lepsze niż lampy wiszące mogą okazać się klasyczne kinkiety zawieszone wzdłuż pomieszczenia na równych odległościach. Kinkiety mogą zostać umieszczone zarówno po jednej jak i po obu stronach korytarza. Najważniejsze by osiągnąć taki efekt, w którym pomieszczenie to będzie dobrze oświetlone na całej długości.

Przy bardzo wąskich korytarzach należy uważać by kinkiet nie zajął zbyt dużo przestrzeni i nie przeszkadzał w swobodnym poruszaniu się. Choć klasyczne kinkiety często posiadają klosze, które mogą nie spełnić tego zadania, to w naszym sklepie bez problemu znajdziesz także mniejsze kinkiety jak złoty kinkiet New York idealnie wpasowujący się w klasyczną stylistykę.

Popularne kinkiety w stylu klasycznym na 2022 rok

Choć klasyczne rozwiązanie są ponadczasowe i niezwykle uniwersalne, to z roku na rok nasz asortyment powiększa się o kolejne modele. Już teraz nie trudno zauważyć trendy jakie panować będą w 2022 roku jeśli chodzi o klasyczne kinkiety. Oto kilka najchętniej wybieranych lamp:

  1. Klasyczny kinkiet Keira – lampa na pięknej srebrnej podstawie z czarnym abażurem doskonale będzie prezentować się w klasycznych wnętrzach w pastelowych odcieniach. Ciekawy design lampy sprawia, że kinkiet przyciąga spojrzenie, dlatego umieszczając go w przedpokoju już na starcie zachwycisz swoich gości.
  2. Kinkiet Zelda Lucy na mosiężnej podstawie to symbol ponadczasowej klasyki. Dzięki mlecznemu kloszowi ta niezwykle elegancka lampa z powodzeniem może zostać zawieszona na poziomie wzroku, światło jest bowiem rozproszone i nie razi w oczy.
  3. Kinkiet Caserta od Astro Lighting to ostatni przykład pięknego kinkietu, który cudownie odnajdzie się w klasycznych wnętrzach, ale nie tylko. Z powodzeniem można zwiesić ją również w pomieszczeniach stylizowanych na modern classic i nowoczesnych. Nietypowy kształt kinkietu sprawia, że oczarował wielu naszych klientów.