Lampy wiszące do łazienki

(284 produktów)

Ten rodzaj oświetlenia to szał ostatnich lat we wnętrzarstwie. Łazienki przestały być traktowane z mniejszą uwagą, swoim dopieszczonym wystrojem i designem mebli czy oświetlenia dorównują już dzisiaj salonom i kuchniom. Co więcej, łazienki coraz częściej stają się pokojami kąpielowymi, na których wystrój i nastrój ma wpływ nie tylko dobór glazury i armatury, ale również oświetlenia. Minęły już czasy, kiedy w łazienkach montowało się jedynie skromne lampy ścienne z mlecznego szkła lub proste lampy na sufit. Obecnie coraz częściej widzi się w łazienkach lampy wiszące w całej gamie barw, różnorodności materiałów i rodzajów wykończenia. Wiszące oświetlenie łazienkowe już nie tylko ma spełnić funkcję stricte praktyczną, ma również doborze wyglądać i być spójne z aranżacją. Pamiętaj, by wybierać taką strefę łazienki, która nie jest narażona na zachlapanie przez wodę z umywalki, prysznica lub wanny, jeśli zdecydujesz się na lampę wiszącą, która nie posiada stopnia szczelności IP44.

Jakiej barwy światło powinno być w łazience?

Wszystko zależy od tego, jaki klimat chcesz osiągnąć w łazience i jaką funkcję ma ona spełniać. Czy ma być to raczej przytulne miejsce do relaksu, czy jednak miejsce, w którym wykonujesz zabiegi pielęgnacyjne wymagające mocnego oświetlenia dobrze oddającego kolory. Jeśli łazienka ma być oazą spokoju i odprężenia, wówczas, zaleca się dobór źródeł światła o ciepłej barwie (2500-3500 K). Przy takim świetle nie ma dużych kontrastów, oczy odpoczywają i łatwiej się wyciszyć. Nie zauważysz drobnych szczegółów lub różnic w odcieniach. Tak oświetlona łazienkę również trudniej sprząta się. W związku z tym, jeśli jednak zależy Ci na tym, aby w łazience dostrzec najmniejszy szczegół na swoim ciele lub twarzy podczas makijażu, wówczas wybierz żarówki o neutralnym chłodnym lub zimnym świetle, czyli, 4000-6500K. Pamiętaj, że poza doborem żarówki, trzeba też zwrócić uwagę na kolor abażura, jeśli częściowo przepuszcza światło. Jeśli zależy Ci na neutralnej bądź zimnej barwie światła w łazience, wówczas transparentne, białe, niebieskie i szare klosza są najlepszym pomysłem. W przypadku ciepło urządzonych łazienek, doskonale sprawdzają się klosze w kolorach słonecznych.

Łazienka przy sypialni jako Twoje intymne miejsce relaksu

Jeśli jesteś na etapie remontu generalnego lub projektowania domu, zastanów się nad uwzględnieniem w projekcie małej łazienki przy sypialni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy rodzina jest liczniejsza lub jeśli często odwiedzają Cię goście. Największą zaletą takiej łazienki jest jednak to, że możesz ją zaaranżować tak, by czuć się w niej jak w SPA. Rośliny, kwiaty i inne dekoracje z pewnością w tym pomogą. Nie zapominaj jednak o doborze odpowiedniego oświetlenia tworzącego nastrój. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się lampy wiszące z gustownymi kloszami. Dzięki nim łazienka staje się bardziej przytulna i ma swój wyjątkowy charakter. Pamiętaj o tym, że przyjemny nastrój w łazience można osiągnąć nie tylko odpowiednim natężeniem i barwą światła, ale również kształtem, materiałem i wykończeniem klosza lampy. Dekoracyjne lampy wiszące maję tę zaletę, że nie zabierają miejsca ani i na półkach, ani na podłodze. W końcu miło odpoczywa się w łazience, otoczonym ładnymi dodatkami. Całe szczęście, że projektanci i inwestorzy/klienci samodzielnie aranżujący swoje wnętrza, zaczęli przykładać coraz więcej uwagi kreowaniu atmosfery w łazience. Obecnie nawet oferta oświetlenia dedykowanego stricte łazienkom jest już bardzo bogata i można dobrać stylową lampę wiszącą do łazienki.