Oświetlenie solarne - całoroczne światło bez prądu
Lampy z panelami słonecznymi to urządzenia, które bez wątpienia są niezwykle przydatne i funkcjonalne przez cały rok. Sprawdzą się w każdym ogrodzie, a w szczególności w miejscach, w których nie ma możliwości poprowadzenia przewodów elektrycznych. Dają przyjemne światło, które jest wystarczające do oświetlenia alejek, ścieżek, przejść, tarasów i pergoli. Sprawdzają się wszędzie, gdzie tylko mają dostęp do światła słonecznego. Są proste w montażu bo wystarczy je tylko wbić w ziemię lub zamontować na ścianie. W naszym sklepie posiadamy wiele sprawdzonych modeli od takich producentów jak Steinel i Paulmann. Z pewnością wybierzesz produkt wysokiej jakości w przystępnej cenie.
Jak działa lampa LED z panelem słonecznym?
Do generowania światła potrzebna jest tylko energia słoneczna. Dzięki wbudowanym panelom fotowoltaicznym przekształcają promienie słońca w energię elektryczną. Ta jest magazynowana i przechowywana w wbudowanych bateriach lub akumulatorach litowo-jonowych. Kontrolery ładowania monitorują poziom naładowania baterii i regulują przepływ prądu z paneli słonecznych do baterii. Dzięki czujnikom światła, które wykrywają zmierzch - automatycznie włączają lampę, gdy staje się ciemno oraz wyłączają ją wraz z nadejściem świtu. Źródłem światła są wbudowane ledy, które świecą zużywając zmagazynowany prąd w baterii. Dzięki temu procesowi zapewniają oświetlenie przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej i bez konieczności podłączania do sieci energetycznej.
Dostępne rodzaje w sklepie Ardant
W naszym sklepie posiadamy wiele sprawdzonych produktów, które możesz wykorzystać w swoim domu i ogrodzie. Z najbardziej popularnych należy wymienić modele działające cały rok:
- Lampy stojące
- Kinkiety zewnętrzne
- Lampy przenośne
- Reflektory i naświetlacze
- Lampy mobilne i przenośne
- Tabliczki z podświetlanymi numerami
- Podświetlane skrzynki na listy
To najczęściej lampy zewnętrzne, które muszą mieć dostęp do promieni słonecznych, gdyż w innym przypadku nie będą mogły naładować swoich akumulatorów. Sporadycznie zdarza się, że panele słoneczne są zamontowane oddzielnie na długim przewodzie, dzięki czemu można go umieścić na zewnątrz budynku, a samą lampę w środku.
Lampki solarne ogrodowe - jakie wybrać?
Wybór jest szeroki, ale z najważniejszych czynników, które musisz uwzględnić to czas świecenia, barwa światła, wielkość baterii i akumulatorów, czas ładowania, moc i zasięg, tryby pracy (różne stopnie natężenia oświetlenia), czy ma posiadać czujniki ruchu i zmierzchu, czy ma mieć możliwość sterowania za pomocą telefonu i aplikacji, łatwość konfiguracji. Te wszystkie parametry składają się ostatecznie na jakość urządzenia: materiałów i podzespołów z jakich jest wykonana. W naszym sklepie znajdziesz produkty renomowanych firm i wysokiej jakości. Im więcej funkcji potrzebujesz, tym przyjdzie Ci zapłacić większą kwotę - oszczędzisz za to swój czas i pieniądze na rachunkach za prąd przez wiele kolejnych lat.
Ile czasu zajmuje ładowanie i jak długo świecą?
Długość ładowania zależy najczęściej od wielkości ogniwa fotowoltaicznego oraz wielkości akumulatorów i baterii. Czym większy panel słoneczny, tym szybciej się naładuje. Jednocześnie potrwa to dłużej, jeśli posiada duży akumulator litowo-jonowy. Nie jest to wada, ale zaleta bo w późniejszym czasie będzie dłużej świecić. Pamiętaj, że nie zawsze mamy dni słoneczne. Jeśli niebo będzie pochmurne przez kilka dni, lampa ze zbyt małym akumulatorem może szybko przestać działać. Standardowe produkty całoroczne w naszym sklepie świecą światłem ciągłym przez nawet 8-16 godzin. Jeśli wybierzesz model z czujnikami ruchu, zmagazynowana energia wystarczy nawet na 3 dni świecenia. Ładowanie nie przekracza najczęściej 12 godzin, czyli tyle ile trwa dzień w wiosnę i lato.
Czy lampy z solarami dają dużo światła?
W naszym sklepie znajdziesz produkty, które mają różną moc - od 3W do 5W. Taką ilość światła emituje standardowa żarówka, która posiada od jednej do trzech diod LED. Jeśli myślisz, że jedną lampą zewnętrzną oświetlisz cały ogród - jesteś w błędzie. By optymalnie wykorzystać ich potencjał, należy montować lampki co około 5-10m. Będzie się to wiązać z zakupem kilku, a nawet kilkunastu sztuk, ale pamiętaj, że w tym celu nie musisz prowadzić instalacji elektrycznej, co jest dodatkową oszczędnością. Ilość światła z kilku słupków czy kinkietów, w zupełności wystarczy do oświetlenia przydomowego ogrodu lub elewacji budynku.
Dodatkowe czujniki ruchu i zmierzchu
Czujniki ruchu i zmierzchu to najbardziej popularne i powszechne rozwiązania, które pozwalają na wydłużenie pracy i świecenia. Dzięki nim lampa zapala się tylko wtedy, gdy ktoś się do niej zbliży. Zasięg i wykrycie ruchu zależy od jej ustawień, ale najcześciej jest to odległość około 5m. W przypadku czujników zmierzchu, włączy się samoczynnie, gdy tylko nadejdzie noc lub zmierzch. Dokładny moment można ustawić według własnych potrzeb. To świetne rozwiązanie, które ma na celu wydłużyć czas pracy na wypadek, gdyby kolejne dni miały być pochmurne lub deszczowe. Sama konfiguracja czujników (czułość detekcji i moc) jest dość prosta. Dokonasz tego przy pomocy pokręteł i potencjometrów ukrytych w obudowie.
Wszystkie nasze produkty są wysokiej jakości i posiadają wysoką klasę szczelności (IP44, IP54, IP65), dzięki czemu są przeznaczone do użytku zewnętrznego w ekstremalnych warunkach pogodowych - nawet w ziemie podczas deszczu i mrozu. Sprawdź i przekonaj się sam!