Czy jest możliwa wymiana diody led w lampie?

Hej, mam w domu żyrandol led, który ma na stałe wmocowane diody led. Niestety kilka z nich się wypaliło bądź przestało działać. Żyrandol świeci z przerwami i brzydko to wygląda. O ile dam sobie radę z rozmontowaniem go tak nie wiem czy dam sobie radę z wymiana diod led. Co muszę konkretnie wiedzieć, znaczy się o specyfikacji tych diod by je kupić i zamienić? Mogę się domyślić, że diody łączone są równolegle bo inaczej by nie świeciła cała lampa prawda? W jaki sposób te diody moga być mocowane – lutuje się je?

Żyrandol coś w stylu takim jak tutaj:

http://ardant.pl/efektowna-lampa-wiszaca-venus-ring-ledowe-okregi-srebrna/

U mnie jest jeden okrąg.

Pozdrawiam

3 komentarze do: “Czy jest możliwa wymiana diody led w lampie?

  1. Możliwe jest wszystko pytanie czy sobie poradzisz. Najpierw ją rozłóż i sprawdź czy da się złożyć. Zobacz co jest w środku, jak to łączone było kiedyś. Zdaje sobię sprawę, że słabo wygląda ale nie wiem czy ją naprawisz nie mając o tym pojęcia. Masz w ogóle lutownice? 🙂

  2. Musisz sprawdzić czy w lampie jest moduł diodowy czy pojedyncze diody. Jeśli moduł to poszukaj gdzieś po sklepach. Jak jakaś taśma to może taśmę wystarczy zmienić na nową – dotniesz sobie swoją. Zobacz na zasilaczu jakie masz parametry. Kupując diody musisz znać napięcie, wielkość, kolory, typ, itd. Najpierw rozkręć i powiedz coś więcej.

  3. Jak już kupisz diody to pamiętaj, że:

    Anoda (+) – Dłuższa nóżka Katoda (-) – Krótsza nóżka

    Mam nadzieję, że cię nie wystraszyłem oznaczeniami w elektronice 😀

    Tak serio to zobacz jak inni wspomnieli, co jest w środku. Zakładam taśmę, albo cały moduł. Jeśli tak to jest szansa, że ci się uda. Przelutowywać diody to będzie zabawa. Ile ich tam padło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *