Blog Ardant Strona główna
Kolor roku 2022 według Pantone! Jakie barwy będą królowały?
23 listopada 2021

Kolor roku 2022 według Pantone! Jakie barwy będą królowały?

Oczekiwanie na wybór koloru roku przez Instytut Pantone to już niemal tradycja nie tylko w świecie wnętrzarskim. Czekają na niego także miłośnicy mody, sztuki i ogólnie pojętego designu. Nic więc dziwnego, że pod koniec roku, w internetowych wyszukiwarkach coraz częściej wpisujemy hasło „kolor roku 2022 Pantone” z nadzieją, że plebiscyt został już rozstrzygnięty.

Kiedy wybierany jest kolor roku Pantone?

Wiadomość o kolorze roku pojawia się zazwyczaj w pierwszej połowie grudnia, więc do ogłoszenia tej gorącej wiadomości nie zostało już dużo czasu. Mamy nadzieję, że również w tym roku instytut Pantone przekaże nam tę informację już w pierwszej połowie miesiąca.

Jeśli tak, jak my nie możecie doczekać się tegorocznego wyboru, koniecznie zaglądajcie do naszego tekstu.

To tutaj przedstawimy Wam kolor roku 2022.

Warto pamiętać jednak o tym, że Pantone to nie jedyna firma, która ogłasza swój kolor roku. Swoje plebiscyty ogłaszają także Benjamin Moore, Dulux czy Dekoral. Jesteście ciekawi ich kolorystycznych faworytów? W takim razie zostańcie z nami.

Kolor roku 2022 wg Benjamin Moore – October Mist 1495

www.benjaminmoore.pl

Specjaliści Benjamin Moore, na czele z Andreą Magno – Dyrektor działu „Color Marketing and Development”, postawili w tym roku na odcień October Mist 1495, czyli delikatną szałwię. O tym, że jest to kolor zdobywający coraz większą popularność, pisaliśmy już na początku tego roku. Na naszym blogu pojawił się nawet tekst z pięcioma pięknymi aranżacjami z wykorzystaniem koloru szałwiowego.

Aranżacje salonu, kuchni i sypialni w kolorze szałwii – nasze TOP 5 w odcieniu szałwiowej zieleni

Dlaczego akurat szałwia? Głównie dlatego, że potrzebujemy spokoju i wytchnienia. Żyjemy w bardzo niespokojnych czasach. Konflikty polityczne, pandemia, gospodarcze kryzysy… to wszystko wpływa na nasze samopoczucie, a także na potrzebę stabilności i spokoju. To jednak nie jest jedyny powód, dla którego szałwia zwyciężyła w tegorocznym plebiscycie.

Jak podkreślają pracownicy Benjamin Moore, tegoroczne wybory były inne niż wszystkie. Dotychczasowe, realne konsultacje, niemal całkowicie, przeniosły się do wirtualnych spotkań i samotnych przemyśleń we własnych domach. Specjaliści samodzielnie zastanawiali się nad wyborem, obserwując swoje życie i prywatne inspiracje.

Dużą zmianą było też to, że w ubiegłych latach wpływ na wybór koloru roku, w dużej mierze, miały obserwacje zewnętrzne – światowe wystawy, trendsetterzy i kulturalne wydarzenia. W tym roku w centrum postawiono „wnętrze”. Codzienne, zwyczajne życie, domowe rytuały i naturę.

Okazało się, że wielu z nas, pozostając w domach, czuje potrzebę wyrażania swojej indywidualności i do tego celu wykorzystuje właśnie kolory. Pozostało tylko zastanowić się, który z kolorów najlepiej odzwierciedla nowoodkryte potrzeby? Po długich analizach okazało się, że jest to właśnie October Mist 1495, czyli delikatna, pastelowa zieleń będąca doskonałym łącznikiem i bazą do wielu innych kolorów.

Zastanawiacie się z czym połączyć szałwiowy kolor? Zerknijcie na paletę Trendów Kolorów 2022 marki Benjamin Moore. Na pewno odnajdziecie na niej ciekawe połączenia, które przypadną Wam do gustu.

www.benjaminmoore.pl

Zobacz więcej inspiracji w kolorze October Mist 1495

Kolor roku 2022 wg Dekoral – Drzewo oliwne

www.decoral.pl

Jeśli wybór szałwiowej zieleni jeszcze kogoś nie przekonał, oto kolejny dowód na to, że delikatna zieleń to mocny trend! Specjaliści Dekoral postawili w tym roku na zieleń w odcieniu Drzewo Oliwne. Jest to barwa nieco jaśniejsza niż szałwia Benjamin Moore, ale bardzo do niej zbliżona. Dlaczego właśnie zieleń?

Specjaliści Dekoral odpowiadają krótko, wprowadzamy do wnętrza spokój, świeżość i… naturę. To właśnie kontakt z naturą daje nam siłę i energię, której potrzebujemy także przebywając w domu. Taka kolorystyka pozwala na zachowanie zdrowego balansu między domowym wyciszeniem, a potrzebą skupienia. W końcu dom to także coraz częściej miejsce pracy, a nie tylko wypoczynku. Nie można zapomnieć też o tym, że zieleń to kolor nadziei i sposób na nowe otwarcie.

Gdzie wykorzystać delikatną, oliwkową zieleń?

To doskonała propozycja na kuchenną zabudowę, na kolor ścian w sypialni lub w przedpokoju, ale także na przewodni kolor dodatków. Możliwości jest na prawdę wiele, a ten delikatny i subtelny odcień wygląda doskonale zarówno na dużych przestrzeniach, jak i w niewielkich detalach.

Zobacz więcej inspiracji w kolorze Drzewo Oliwne

Kolor roku 2022 wg Dulux – Inspirujący błękit

www.sklep.duluxpolska.pl

Kolejny plebiscyt i kolejny odcień w delikatnej, pastelowe tonacji. Dulux w roku 2022 stawia na Inspirujący błękit.

Jest to kolorystyczna inspiracja pięknym, spokojnym niebem, powiew świeżego powietrza i delikatnego ukojenia.

Zobacz więcej inspiracji w kolorze Inspirujący Błękit

Ten kolor pokazuje nam, jak mocnym trendem na kolejny rok będą pastele. I mowa tu nie tylko o zieleni i błękicie. Wnętrza zostaną opanowane przez pastele w każdej postaci. Pastelowy żółty, pudrowy różowy i delikatna szarość będą często wybierane zarówno w meblach, jak i detalach.

We wszystkich kolorach widoczna jest silna potrzeba spokoju i ukojenia. Możecie być jednak spokojni, takie wnętrza nie będą nudne i nijakie. Te delikatne kolory zostaną uzupełnione o inne barwy, często bardzo wyraziste i intrygujące. Pastele mają w sobie duży potencjał. Na pewno przekonamy się o tym już niebawem.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Najnowsze Artykuły
Popularne Artykuły