Wyłącznik z podświetleniem a żarówka led – problemy?

Kiedyś obiło mi się o ucho że użycie żarówki led z podświetleniem włącznika (schody) może skutkować problemami typu świecenie po wyłączeniu. Czy to prawda i jak sobie z tym poradzić? Czy zawsze te włączniki będą stwarzać podobny problem? Jak sobie z nim poradzić w razie co?

12 komentarzy do: “Wyłącznik z podświetleniem a żarówka led – problemy?

 1. Chodzi ci o taki włącznik?
  włącznik światła z podświetleniem
  Może mieć wpływ bo wałkowane na forach elektrycznych wielokrotnie.

 2. Pierwszy raz słyszę. Nie powiem Ci bo nie mam wyłączników w domu z podświetleniem. Włączniki poznajesz po 2 miesiącach mieszkania 🙂

 3. Heja. ja mam takie gniazdka z podświetleniem i nie mam problemów z żarówkami led. Ale wystarczy pogooglować trochę wiadomo, że możesz mieć zepsutą lampę.

 4. Wydaje mi się, że jak są jakieś małe moce lampy czy żarówki to takie problemy mogą się pojawić. Moim skromnym zdaniem to producent coś źle przewidział bo po podświetleniu nie powinno puszczać prądu dalej. Nie jest to wina lampy ani żarówki tylko włącznika. Kup sprawdzonej firmy i jedną sztukę na test i będziesz wiedział. Lampy w to nie mieszaj.

 5. Na wykopie kiedyś pisali, że to wynika z długości kabla 😀 że jak masz długie przewody w instalacji to trochę prądu może zostać i będzie świeciła żarówka czy tam lampa.

 6. Dzień dobry.
  To nie problem instalacji. Wszystko zależy od włącznika światła. Ktoś dobrze zasugerował by kupić i sprawdzić danego producenta. Jeśli nie wystąpi problem, zamówić pozostałe.
  https://ardant.pl/dlaczego-lampa-lub-zarowka-led-nadal-swieci-po-wylaczeniu-zepsuta/
  Tutaj pisaliśmy pewien czas temu. Może się zdarzać taka sytuacja, ale w nielicznych przypadkach. Częściej obwiniać można lampę i to, że jest uszkodzona.

 7. Ledy potrzebują małych ilości prądu to i przy takim napięciu co jest w podświetleniu włącznika może dawać coś na ledy i w ten sposób lampy świecą. Ale nie oszukujmy się, to będzie delikatna poświata na ledach. Nie będzie świecić w nocy jak przy włączonym świetle 🙂

 8. Ciekawe czy to na wszystkich lampach i żarówkach będzie świecić czy na wybranych. Warto potestować. Może trzeba dać tylko mniejszą żarówkę i będzie po kłopocie.

 9. Spoko zrobię jak mówicie.

 10. Nie po to kupujesz dobre żarówki żeby je zmieniać na słabsze bo lampa świeci w nocy 😛
  Wina włącznika, kupić nowy, wymienić i po problemie. Nie wiem po co kombinować.

 11. właśnie im mocniejszą żarówkę dasz tym mniejsza szansa na poświatę

 12. gdy światło jest wyłączone to ten żarnik swieci takie ma zadanie , dlatego prąd płynie bardzo mały ale płynie , ledy są bardzo czułe dlatego mrygają , można w obwód wmontować kondensator i po problemie , i to żadna wina włącznika czy czegogolwiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *