Tania lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu z kamerą IP

Miałem w domu włamanie. Mam alarm ale niestety nie był włączony. Włamanie było w nocy. Kamera na podczerwień nagrała coś na podjeździe ale nie da się z tym nic zrobić bo odległość była duża i obraz niewyraźny. Szukam teraz lampy która ma wbudowany czujnik ruchu oraz by świeciła jak coś przejedzie oraz kamerę, itp. Żeby rejestrowała nr rejestracyjne pojazdu i kręcące się osoby.

Problem że nie mam tam skrętki by zrobić coś tanio. Doradzicie jak rozwiązać temat tylko na kablu zasilającym?

8 komentarzy do: “Tania lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu z kamerą IP

 1. Przerabiałem temat. Nie mogłem znaleźć. Tylko kamery na skrętce lub inne czyli bez kabla ani rusz. Sama lampa z czujką to pikuś.

  A może jakaś kamera bezprzewodowa oddzielnie obok lampy? Zakładam, że wifi masz dobre i stosunkowo blisko? Wiesz, że te kamerki to mają biedne połączenia.

 2. mdh-system.pl/p3042,kamera-hd-ukryta-w-halogenie-lampa-led-z-kamera-1280-x-720-czujnik-ruchu-32-gb-hd710.html

  Coś takiego tylko wszędzie widze. Pozostaje opcja żarówki z kamerą nie koniecznie ip, ale na sd.

  problem taki, że jak będzie chciał to żarówkę szlak trafi i nici z nagrywania. Dobrać do tego jakąś lampę ze szkłem bezbarwną.

 3. Problem z kamerami w żarówkach jest taki że ona nagrywa pod odpowiednim kątem. Nie wiem czy nie masz efektu rybiego oka. Samą żarówkę w takiej lampie musisz zwrócić w stronę drogi czy tam chodnika. Czyli jest szansa, że ktoś będzie szedł i zobaczysz tylko jego plecy. Pytanie jak skierujesz taką żarówkę.

 4. Chciałem zrobi to tak żeby nie była widoczna lub nie rzucała się w oczy. Te nawet z kablem mają kamerę na wierzchu. Ciężko powiedzieć czy odstraszy czy nie. A może będzie kusić by ukraść. Żarówka to dobry trop tylko ciekawe jak łapie ta kamera w nocy. Czy jedna taka wystarczy by złapać twarz z 5 m.

  Czy ktoś miał żarówkę z kamerą?

  Lampę zewnętrzną na pewno uda się dobrać do niej w razie czego.

 5. Coś tam znalazłem i mam pomysła. Połącz sobie taką żarówkę z kamera wifi z jakąś lampą byle jaką, ale żeby gwint pasował.

  24a-z.pl/kamera-hd-wifip2p-ukryta-w-zarowce-zasieg-caly-swiat-zapis-itd-p-4357.html

  Oddzielnie dokup czujnik ruchu i zmierzchu, który będzie można podłączyć pod lampę. Powinno działać. Musisz tylko sprawdzić napięcia żeby grały razem.

  Podłączenie to pikuś. Gdzieś leżą schematy na forum. Poszukaj

 6. Po włamaniu niesmak pozostał więc koszty się nie liczą. Opcja w sumie dobra, chwila grzebania. Z podpięciem dam radę. Aby tylko myślę o tej sieci wifi. Ciekawe jakie zasięgi mają te kamery. Z domu nie złapie na 100% bo mam z 30m. Pewnie jakiś wzmacniacz sygnału się przyda albo router w garażu. Ktoś testował same żarówki?

 7. Zadzwoń do sklepu i się dowiedz. Może będą wiedzieć jak działa. Powiedz do czego ci, może znajdą lepsze rozwiązanie.

 8. Stare ale napiszę. Po co ci kamera jak alarmu nie włączasz kamery tez pewnie nie włączysz xD Nie rozumiem ludzi którzy mają alarmy płacą firmie ochroniarskiej i ich nie właczają. Ja włączam nawet jak wychodzę na 10 minut do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *