Szukam taniej i ładnej podsufitki do lamp wiszących

Hej. W domu powymieniałam sobie lampy na nowe, ale niestety nie przewidziałam pewnej rzeczy, a dokładnie tego, że sufity były podwieszane z gipsu. Elektrycy jak je kiedyś montowali to porobili strasznie duże dziury i teraz podsufitki nie pokrywają ich kompletnie. Lampy mi się podobają i nie chce ich zwracać. Większość na allegro czy gdzieś to straszna chińszczyzna. Mi potrzebne coś nowoczesnego, nawet w kolorach kable by się przydały. Polecicie coś? Bo chyba nie ma sposobu by połatać te dziury w suficie kartonowym?

3 komentarze do: “Szukam taniej i ładnej podsufitki do lamp wiszących

  1. Miałem kiedyś podobny problem. Zrobiłem jednak nieco inaczej. Nie wiem jakiej wielkości masz te dziury. U siebie zrobiłem tak, że kupiłem okgrągłe blaszki o średnicy 25 cm i podkleiłem do sufitu. Podsufitka w lampie maiła 15 cm. Podsufitkę montowałem na tę blachę okrągło i fajnie to wygląda. Nie wiem jakie masz kolory tych podsufitek.

    Z samym łataniem to nie idzie tego zrobić jakoś prosto. Ogólnie to się da. Wrzucić trzeba profil od góry, przyłapać wkrętami, dociąć kawałek płyty. Zaszpachlować, dotrzeć, pomalować i kołki dać i wieszać lampę. Pytanie ile dziur. Fachowiec za każdą ze 100 zł jak nie więcej weźmie. Dojechać trzeba, poczekać aż wyschnie, itp.

  2. Jest podsufitek bardzo dużo, ale słabo ze znalezieniem ładnej. Kolorowe kable są, ale podsufitki wąskie przeważnie. Poszukaj na aliexpresie tam tego więcej. Jakiego koloru szukasz, z jakiego materiału – stalowe, chromowane czy plastikowe?

  3. Podsufitki ciężko znaleźć. Szukaj raczej po frazach „zawieszenia do lamp wiszących”. Tam tego jest więcej. Kabel zawsze możesz zostawić, a podsufitkę wykorzystać. Ile masz takich lamp do przeróbki? Fachowiec odpada, podsufitki będą tańsze, nawet z kablami.

    Z tymi blaszkami okrągłymi też nie jest zły pomysł. Ja bym je kupiła w kolorze ściany czy sufitu wtedy nie będą się specjalnie wyróżniać. Nawet blaszki nie musza być tylko plastikowe osłonki. Szukam i znaleźć nie mogę, ale zobacz po sklepach. Może na coś trafisz konkretnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *