Problem z wymianą żarówki halogenowej w suficie – jak wyjąć?

Mam oto niewielki problem z żarówkami halogenowymi na suficie. Jakieś 7 lat temu mój ojciec je montował. Halogeny niestety żrą bardzo dużo prądu, a dają mało światła. Praktycznie z nimi czy bez nich w salonie jest tyle samo światła. Problem mam z wyjęciem tych żarówek. Próbuje, podważam, ale za chiny ludowe nie chcą wyjść. Nie chcę niszczyć oprawek i kupować nowych. Możliwe, że się tak zapiekły niesamowicie?

6 komentarzy do: “Problem z wymianą żarówki halogenowej w suficie – jak wyjąć?

 1. Nic się nie zapiekło tylko tam nie ma tam gwintu. Pewnie halogeny na gu10 są i trzeba je przekręcić i wyjąć. Jak poczujesz, że przekręciłeś około 0,5cm to wtedy podważ i wyjmij. Mogła być wcisnięta jakoś mocno.

 2. Zapraszam do zapoznania się z tematem w dziale porady.

  https://ardant.pl/jak-wyciagnac-zarowke-halogenowa-lub-led-gu10-z-oprawki-sufitowej/

  Tak jak pisał poprzednik. Wtyk GU10 potrzeba przekręcić i dopiero wyjąć z oprawki.

 3. Próbuję i nadal nie mogę wyjąć. Mam wrażenie że ona jest zatynkowana 🙂

 4. Czy udało ci się ją przekręcić w jedną stronę? To podstawa, jak już przekręcisz to podważ.  A całej oprawki nie możesz wyciągnąć? Wyjmij na poczatku oprawkę halogenową, a dopiero później ją wyjmij. Możesz nawet odłączyć kable by było ci wygodniej.

 5. Uff. Udało się przy drugim podejściu. Oprawka jest archaiczna więc i tak idzie do wymiany. Znalazłem w brico depot po 6 zł sztuka i chyba będzie lepsza jak ja wymienię.

  Czy pod tą instalację mogę wkręcić żarówkę led z włączeniem gu10?

 6. Możesz i chyba to jest wskazane. Halogeny to najgorsza opcja. Wytrzymałość dobra, ale rachunki spore. Aby nie kup ledów na 12v bo wtedy nie podepniesz. Zobacz jakie tam zasilanie w tych halogenach było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *