Polecamy lampy do restauracji – modele od sklepu ardant.pl

Dzisiaj trochę o oświetleniu do restauracji. Zacznijmy może jednak od tego z czym właściwie kojarzy Ci się miejsce takie, jak restauracja? Oczywiście główny cel pojawienia się w tego typu lokalu jest zazwyczaj jeden – najeść się! Jednak taki wniosek jest chyba zbyt ogólny i oczywisty. My przyjrzymy się restauracji z nieco dokładniejszego punktu widzenia!

Większość z nas planując wyjście do restauracji oprócz zjedzenia przepysznego posiłku pragnie przede wszystkim spędzić czas w miłej i nastrojowej atmosferze. Na tę atmosferę składa się przede wszystkim wysokiej klasy obsługa kelnerska, smaczne i atrakcyjne menu, dobrze dobrana muzyka, a także wystrój lokalu, w którym się znajdujemy. My dzisiaj skupimy się przede wszystkim na tym ostatnim aspekcie.

oświetlenie do restauracji wiszące lampy industrialne

Wystrój lokalu to element, o który należy szczególnie zadbać. Dobre pierwsze wrażenie jest kluczem do sukcesu także w dziedzinie gastronomii. Tak samo jak jedzenie, tak wystrój wnętrza jest ucztą dla naszych zmysłów. Z tą różnicą, że tutaj skupiamy się na zmyśle wzroku –  nie smaku.

To, jaki wystrój ma dana restauracja jest jej wizytówką. To odzwierciedlenie stylu i charakteru danego lokalu, dlatego też oczywiście nie może też opierać się na przypadkowym ustawieniu stolików i krzeseł, a także nieprzemyślanym rozmieszczeniem sprzętu czy innych akcesoriów. To miejsce, w którym każdy element powinien zostać odpowiednio dobrany, by stworzyć idealnie połączenie wyszukanej kuchni i niebanalnego gustu.
 

lampy w restauracji szklaneJednym z najważniejszych elementów jest właśnie… światło! Otóż, w zależności od tego jak rozstawione będzie oświetlenie, jakiego będzie rodzaju, a barwa światła koloru czy natężenia w dużej mierze zadecyduje o tym, czy uzyskamy nasz pożądany efekt. To ono warunkuje o tym, jak postrzegamy dane wnętrze i pozwala stworzyć specyficzny, upragniony klimat.

Oświetlenie na restauracji powinno przede wszystkim eksponować serwowane potrawy ale oprócz tego, także umożliwiać komfortową i swobodną rozmowę oraz widzenie gości siebie nawzajem. W tej kwestii można zastosować światła znajdujące się bezpośrednio nad stolikiem. W nowoczesnych lokalach świetnie sprawdzi się lampa Apollo, Alma bądź Equorin, każda z nich jest bardzo stylowa i z pewnością nada wnętrzu jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny charakter.  W restauracjach bardziej kameralnych i  klasycznych pięknie komponują się lampy takie jak wisząca lampa Pamela, Forge czy też Nordlux. Świetnym rozwiązaniem natomiast  dla miejsc na pograniczu klasyki z nowoczesnością bądź takich, do których nie możemy znaleźć adekwatnego oświetlenia są transparentne lampy typu Eustoma czy Bari – ich klosze są szklane, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w większości lokali.

Decydując się na wybór oświetlenia do Twojej restauracji nie powinieneś zapominać także o doświetleniu przejścia do niej. Nie pomijaj również drogi do toalety i przede wszystkim wejścia do restauracji. One także odgrywają znaczącą rolę, jeśli zależy Ci na efekcie „wow”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *