Oświetlenie ściany z cegły w sypialni – jakie lampy wybrać?

A teraz porozmawiamy trochę o aranżacji sypialni – jednego z najbardziej intymnych pomieszczeń naszego domowego zacisza. Jak nadać jej niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat?

Zadbaj przede wszystkim o odpowiednie, nastrojowe źródło światła! To ono uczyni Twoje miejsce wypoczynku unikatowym i magicznym. Jeśli ściany Twojej sypialni ozdabia cegła – świetnie! Dzisiaj to właśnie do tego elementu nawiążemy.

ściana z cegły oświetlenieCegła jest jednym z najstarszych i najbardziej wytrzymałych elementów budowlanych. Jej początki sięgają czasów gotyckich katedr, mostów, kamienic czy też fabryk. Obecnie, ze względu na szerokie zainteresowanie pomieszczeniami w stylu industrialnym, elektrycznym czy rustykalnym jest ona najbardziej pożądanym, estetycznym i modnym dopełnieniem w aranżacji danego pomieszczenia czy też całego wnętrza naszego domu.  Może warto w takim razie podkreślić tak wyjątkowy walor naszych czterech ścian? Nic nie przykuje uwagi na ceglaną ścianę tak bardzo, jak efektowne  oświetlenie. I tutaj zazwyczaj pojawia się mały problem. Co zatem wybrać? Przecież spośród tak wielu opcji musimy zdecydować się na jedną, tę najbardziej pasującą do naszego pomieszczenia zarówno pod względem wizualnym jak i finansowym. KINKIET NA ŚCIANIE Z CEGŁY I tutaj właśnie, jako idealne rozwiązanie możemy zaproponować kilka naprawdę ciekawych opcji. Może na początek zwróć uwagę na szeroką gamę kinkietów podświetlających ścianę. Co powiesz na rustykalny kinkiet Middlefield?  A może bardziej klasycznie – kinkiet Kerry? Świetnym rozwiązaniem są także lampy stojące – w stylu dworkowym lub rustykalnym idealnie komponują się z cegłą. Z tej kategorii proponujemy skandynawską lampę Castro w kolorze białym lub czarnym, drewniane detale idealnie współgrają z cegłą na ścianie.  Warto także zastanowić się nad opcją lamp sufitowych – w tym przypadku powodzeniem cieszy się lampa Bit z kwadratowym, drewnianym kloszem z jednym, dwoma, bądź aż trzema źródłami światła! A co, jeśli nie możemy znaleźć odpowiedniej dla nas opcji? Mamy także coś dla tych mniej zdecydowanych! Otóż,  jeśli nie jesteście pewni swojego wyboru zawsze możecie  zdecydować się na minimalizm. W tym przypadku wpuszczane w sufit halogeny typu Saxby typu sprawdzą się świetnie również w Twojej sypialni. Nie wierzysz? Przekonaj się sam.

ściana z cegły w sypialni lampy

Mamy nadzieję, że teraz aranżując swoją sypialnię zwrócisz większą uwagę na oświetlenie, które wybierzesz. Odpowiednie oświetlenie to jeden z głównych elementów, który sprawi, że Twoja sypialnia kojarzyć Ci się będzie z nastrojowym miejscem relaksu i wyciszenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *