Oświetlenie obrazów i zdjęć- jakie lampy wybrać?

Obrazy, fotografie są doskonałymi elementami dekoracyjnymi wnętrz, pojawiające się niemal w każdej aranżacji. Zdjęcia rozmieszczone w sypialni lub salonie cechują się indywidualnym, osobistym charakterem oraz nadają pomieszczeniu oryginalnego i personalnego wyrazu, dlatego warto zastanowić się nad ich prawidłowym wyeksponowaniem. Obrazy, które są efektownie oświetlone stanowią niezwykłą i elegancką ozdobę wnętrza.

Idealnym rodzajem lamp, które doskonale oświetlają zdjęcia bądź obrazy umieszczone na ścianach są kinkiety do obrazów – nowoczesne lub klasyczne, występujące w różnych formach: podłużne, smukłe, z ozdobami, o geometrycznych kształtach, z kloszem nadającym kierunek światła lub bez. Kinkiety mogą być montowane poziomo bądź pionowo, w zależności od modelu. Perfekcyjnym i ważnym elementem kinkietów jest wyposażenie w oświetlenie typu LED, bowiem światło rozpraszane jest dość intrygująco i intensywnie. Wspaniały efekt wywołują kinkiety w kształcie szklanej kuli. Taka kompozycja zapewnia oryginalne oświetlenie danego dzieła. Możliwa jest kombinacja polegająca na umieszczeniu dwóch lamp po obu stronach obrazu, co wywołuje imponujący i zachwycający skutek, a szklana, okrągła oprawa sprawia, że światło rozpraszane się ciekawiej tworząc tajemniczy nastrój.

Podłużna lampa z regulowanymi oprawami lub reflektorami rewelacyjnie spełnia swoją funkcję umieszczona tuż nad obrazem czy fotografią. Taki żyrandol umożliwia wyjątkowe podkreślenie danego elementu, tworząc interesujący klimat. Istotne jest, by lampa kolorystycznie komponowała się z obudową obrazu czy zdjęcia.

W dążeniu do unikalnego podkreślenia i wyeksponowania ważnych dzieł dużą rolę odgrywają lampy wolnostojące z abażurem bądź bez. Taką lampę należy umieścić obok obrazu z jednej lub dwóch stron oraz warto skierować źródło światła w pożądanym kierunku by równomiernie i intensywnie oświetlić dane dzieło. Lampy podłogowe dostępne są w różnych formach i barwach, w zależności od tego, w jakim stylu dany model został zaprojektowany.

Prostokątne oprawy sufitowe są znakomitym pomysłem na oświetlenie najważniejszych elementów pomieszczenia. Źródło światła znajduje się w obudowie w postaci jednej lub dwóch żarówek. Mają niewielkie wymiary i prosta formę, jednakże odznaczają się niezwykłą funkcjonalnością, zwłaszcza jeżeli celem jest wyeksponowanie obrazu czy zdjęcia.

Reflektory sufitowe są również często wykorzystywane do oświetlenia danego obiektu, bowiem z łatwością można skoncentrować światło w pożądaną stronę, kierując reflektor np. na obraz. Stanowią zarówno wyjątkową dekorację jak i funkcjonalne oraz efektywne oświetlenie.

Dobór odpowiedniej lampy, która oświetlając obrazy czy zdjęcia jednocześnie niepowtarzalnie podkreśla styl wnętrza jest bardzo ważnym elementem, dzięki któremu aranżację wypełnia niezwykły klimat. Wybierając lampę należy uwzględnić także styl pomieszczenia, bowiem dopasowanie wizualne jest kluczowym aspektem zapewniającym elegancję i wyjątkowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *