newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jak lampa dla niemowląt a jaka dla młodzieży?

W przypadku oświetlenia wiszącego i niemowlęcia, bardzo ważne jest to, by wybierać lampy z przysłoniętymi żarówkami. Wyobraź sobie, że Twoje niemowlę leży wygodnie, a w oczy cały czas razi go światło. To nie tylko bardzo niekomfortowe, ale też niezdrowe. Małe dzieci jeszcze nie powiedzą, że coś jest nie tak, ale z pewnością nie będą z tego zachwycone, co dadzą poznać swoim zachowaniem. Właśnie dlatego wybrane lampy powinny mieć całkowicie zamknięty klosz, który dobrze rozproszy promienie. Dobrze sprawdzą się tu klosze z mlecznego szkła. W pokoju małej księżniczki sprawdzi się lampa Eos z białym kloszem, w pokoju młodzieńca błękitna Carmina, która pięknie rozproszy światło.

Na co zwracać uwagę wybierając lampy dla dzieci?

Lampy dla dzieci powinny nie tylko odpowiednio chronić oczy, ale również być bezpieczne dla najmłodszych. Odpadają wszelkie urządzenia nieznanego pochodzenia, które mogą spowodować poparzenie albo – co gorsza – porażenie prądem. Zawsze wybieraj lampy dla dzieci od znanych i zaufanych producentów oświetlenia.

Dzieci bardziej niż dorośli doceniają także intensywnie, nasycone kolory, dlatego w pokoju dziecięcym można nieco zaszaleć i postawić na wielobarwne motywy. W przypadku najmłodszych pociech to zabieg wręcz wskazany, pobudza bowiem wyobraźnie i działają stymulująco na mózg. Biele, błękity i odcienie zieleni pomogą uspokoić maluszka, z kolei nasycone żółcie, pomarańcze i czerwienie pobudzą je do działania.

Najpiękniejsze lampy wiszące dla dziewczynki i chłopca

Chociaż w naszym sklepie posiadamy setki przepięknych lamp, to istnieją modele, obok których naprawdę trudno przejść obojętnie. W przypadku lamp dla dzieci uwielbiamy przede wszystkim niezwykłą lampę wiszącą Farfalla, która cudownie prezentuje się w pokoju dziewczęcym. Dla chłopców polecamy z kolei nowoczesną lampę wiszącą Aura, która wygląda jak planeta lub satelita. Do wyboru model z czarnym lub złotym pierścieniem. W pokoju, w którym mieszkają zarówno chłopcy jak i dziewczynki z pewnością sprawdzi się zaś wielobarwna dziecięca lampa wisząca Malwi.