Szklane i kryształowe

Aktualna oferta szklanych i kryształowych lamp sufitowych dostępnych na rynku jest bardzo różnorodna, więc każdy z łatwością zajdzie model, który będzie pasował do aranżacji w sypialni. Najczęściej tego typu oświetlenie wybiera się do wnętrz wykańczanych w stylu glamour, które kochają szkło i kryształy. Warto też zwrócić uwagę na lampy sufitowe, takie jak Simple lub Klara. Są one równie ładne i tak samo funkcjonalne. W sprzedaży dostępne są nowoczesne modele z tworzywa sztucznego, a także klasyczne lampy ze szkła i metalu.

Lampy kryształowe przeżywały chwile swojej światłości w latach pięćdziesiątych XX w, kiedy bardzo ważna była funkcjonalność wykorzystywanych we wnętrzach elementów. Dzisiaj przeżywają swoją drugą młodość, nadal zachwycając swoją użytecznością, ale także ciekawą szklaną stylistyką idącą z duchem czasu.

Lampy sufitowe wykonane ze szkła i kryształów to doskonały wybór do sypialni z wielu powodów. Przede wszystkim, bardzo łatwo utrzymać go w czystości - wystarczy go przetrzeć szmatką co sprawiałoby już spore problemy w kuchni, gdzie mocno zdobiony kryształowy żyrandol lub lampa sufitowa byłaby trudna w utrzymaniu. Niestety, ale takie modele wyglądałyby ładnie tylko przez chwilę. Później czekałoby nas długie i męczące czyszczenie każdego małego elementu. Zachowanie w czystości kryształowej lampy zamontowanej w sypialni nie jest tak problematyczne jak w pozostałych pomieszczeniach.