newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Najważniejsze parametry lampy do łazienki

Szukając lampy sufitowej w klasycznym stylu, zwróć uwagę na ochronę IP, która to powie Ci na jakie niebezpieczeństwa będzie odporna przy typowych czynnościach wykonywanych w łazience. Często może się zdarzyć, że woda rozchlapie się nawet po suficie. W takim przypadku należy rozważyć zakup płaskiej lampy sufitowej osłoniętej szklanym mlecznym kloszem. Kolor konstrukcji dobrać możesz według własnego uznania. Także duża ilość pary wodnej, która często występuje w łazience wymusza konieczność odpowiedniej ochrony przed wilgocią lampy sufitowej do łazienki.

Innym ważnym parametrem jest barwa światła. W łazience warto używać lamp o neutralnej lub białej barwie, co ułatwi wykonywanie makijażu i utrzymanie pomieszczenia w czystości. Kolory zbliżone do światła dziennego dodają również energii.

Charakterystyka klasycznych lamp sufitowych do łazienki

Klasyczne aranżacje odznaczają się niezwykłą spójnością i harmonią. Tu nie ma miejsca na przypadek. W przypadku lamp klasycznych, te cechy odzwierciedla jakość wykonania i kolorystyka. Odpadają jaskrawe kolory, niedokładne wykonanie czy nietrwałe elementy. Klasyczne lampy do łazienki to więc urządzenia niezawodne, wysokiej jakości i eleganckim, spójnym designie. Co ważne, klasyczne lampy pasują nie tylko do aranżacji w tym samym stylu. Odpowiednio dobrane mogą służyć jako oświetlenie wnętrza nowoczesnego, glamour czy modern classic.

Bardzo częstymi elementami wykorzystywanymi w klasycznych lampach sufitowych jest szklany (często mleczny) klosz i złote, srebrne lub miedziane dodatki. Dodaje to lampie niesamowitego charakteru, ale również wymusza w pewnym sensie zachowanie tej tendencji w innych dodatkach pomieszczenia. Na przykład srebrna lampa sufitowa Dublin doskonale wpasuje się do łazienki z szarymi lub srebrnymi wykończeniami. Z kolei złota lampa sufitowa Flavio doskonale prezentuje się w nowoczesnej łazience ze złotymi i drewnianymi dodatkami.