newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Czym charakteryzuje się styl klasyczny?

Zarówno aranżacje w klasycznym stylu, jak i klasyczne lampy sufitowe, powinny wyróżniać się przede wszystkim ponadczasowym charakterem. Z jednej strony klasyczne lampy mogą wydawać się proste, ale za tą prostotą kryje się niezwykła harmonia, proporcjonalność i symetria. Warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania lamp sufitowych. Klasyka nie lubi się z tandetą, dlatego lampy, meble i dodatki w takiej aranżacji muszą cechować się trwałością i niezawodnością. Solidna konstrukcja lamp sprawia, że będą służyć przez wiele lat jako nieprzemijający symbol elegancji i dobrego smaku.

Klosze klasycznych lamp wykonane są najczęściej ze szkła mlecznego lub transparentnego, które są niezwykle funkcjonalne, a przy tym prezentują się pięknie niezależnie od tego, czy światło jest zapalone czy zgaszone. Klasyczne lampy sufitowe mogą świetnie wpasować się w przeróżne aranżacje – od klasycznej, poprzez wnętrze glamour aż po nurty nowoczesne i industrialne. Cała sztuka polega na odpowiednim dobraniu proporcji dodatków i materiałów, z których wykonana jest lampa.

Gdzie zawiesić lampę sufitową w kuchni?

Często wychodzimy z założenia, że najlepszym miejscem dla lampy jest środek pomieszczenia. Z tego powodu lampy niekiedy zawieszane są nad pustą przestrzenią, podczas gdy blat roboczy czy stół pozostają źle doświetlone. Miejsce na lampę wiszącą wyznaczać powinna przede wszystkim funkcja pomieszczenia, ale także obecność innych źródeł światła. Jeśli lampa sufitowa jest jedyną, jaką zaplanowano do oświetlenia kuchni, powinna ona emitować światło wystarczające do dobrego oświetlenia całego pomieszczenia, ze szczególnym uwzględnieniem strefy roboczej. Jeśli z kolei w pomieszczeniu zastosowano na przykład ledy nad blat w kuchni, lampa może zostać zawieszona na środku kuchni.

Jaką lampę klasyczną do kuchni wybrać?

Wybór klasycznej lampy sufitowej do kuchni powinien być zależny od specyfiki danego wnętrza. Poniżej pięć pięknych propozycji od Ardant.pl.

  1. Klasyczna lampa sufitowa Cordoba II z mlecznym kloszem, która pięknie podkreśli elegancki charakter klasycznych wnętrz.
  2. Złoty plafon Warsaw, który z kolei doskonale prezentuje się w nowoczesnej kuchni.
  3. Piękna lampa sufitowa Cancun doskonała do każdego wnętrza. Pięknie rozprasza światło i prezentuje się niezwykle stylowo.
  4. Szklana lampa sufitowa Griffin to kolejna typowo klasyczna propozycja, która świetnie określi nawet dużą kuchnię.
  5. Klasyczny plafon Arabella – jej złota oprawa pięknie rozpromienia światło i dekoruje klasyczne wnętrze.