Stołowe nowoczesne

Salon to miejsce, w którym nie powinno zabraknąć dekoracyjnego oświetlenia, a w takiej roli doskonale sprawdzają się lampy stołowe, szczególnie te nowoczesne, które prezentują się niczym oryginalne dzieła sztuki współczesnej. Modernistyczne wzornictwo mocno odbiega od tradycyjnego designu i stawia na minimalistyczne formy, oryginalne wykończenia oraz niestandardowe materiały. Takie właśnie są nowoczesne lampy stołowe. Niektóre z nich w ogóle nie przypominają lamp.

W sprzedaży dostępne są modele wykonane całe z barwionego szkła lub ze stali powyginanej w niecodzienne, geometryczne kształty. Nie brakuje też modeli z drewnianymi elementami oraz z ażurowymi kloszami. Okrągłe, podłużne, powyginane lub obłe. Oferta nowoczesnych lamp stołowych jest naprawdę bardzo różnorodna i ciekawa. Warto sprawdzić wszystkie modele i wybrać ten wyjątkowy, który będzie pasował do salonu.

Zwróć jednak uwagę na kilka rodzajów, które skradły nasze serca. Po pierwsze minimalistyczne lampki bez kloszy. Są to zazwyczaj niewysokie słupki z odsłoniętymi żarówkami. Całe ich piękno tkwi w cudownej podstawie, a tutaj wybór jest naprawdę szeroki. Miedź, złoto, marmur, cement, barwione szkło - to idealne materiały do salonowych wnętrz. Możliwości jest naprawdę wiele. Do tego piękna żarówka dekoracyjna i wyjątkowy element wnętrza jest już gotowy. Obojętnie nie da się także przejść obok lamp stołowych pozornie tradycyjnych, ale z nutką współczesnego designu. Takie modele pięknie prezentują się zarówno w salonie współczesnym, jak i w tym z dawnych lat.