oświetlenie i piękny projekt balkonu

Lampy na balkon – oświetlenie balkonu. Ciekawe projekty i aranżacje

Balkon, szczególnie ten w bloku bardzo często nie jest przystosowany do tego by go odpowiednio oświetlić. Wybrakowana instalacja elektryczna i tym samym brak możliwości podłączenia lampy na 230V, sprawia, że wiele osób musi sobie radzić na inny sposób. Jakie są sposoby na dobre oświetlenie balkonowe?

Kupujesz lub remontujesz mieszkanie – zleć projekt balkonu

To kwestia często pomijana przez nowych właścicieli. Zwykle zwracamy uwagę na to co jest w środku, a pomijamy takie części mieszkania jak balkon. Niestety na późniejszym etapie wiąże się to z dodatkowymi kosztami i remontami.

girlanda - jak wygląda

Jeśli masz możliwość wprowadzenia kilku zmian u dewelopera lub prowadzisz właśnie remont domu lub mieszkania, zadbaj i o to pomieszczenie. Zaplanuj instalację elektryczną, najlepiej z możliwością montażu oświetlenia sufitowego oraz kinkietów. Nigdy nie wiadomo co wymyśli Twoja wyobraźnia w przyszłości.

Brak instalacji elektrycznej na balkonie – jak go oświetlić?

Jeśli już nie masz możliwości podłączenia na balkonie tradycyjnych lamp, zastanów się nad lampami zasilanymi bateriami. W tym wypadku najcześciej będą to lampy LED o mniejszej mocy, ale z pewnością poradzą sobie z długim czasem świecenia. Jest to o tyle komfortowy sposób, że nie wymaga nawet włączników. Przy zakupie jednak musisz znaleźć model z czujnikiem zmierzchu oraz czujnikiem ruchu.

Taka lampa włączy się sama, gdy tylko wykryje ruch na balkonie. Tak samo będzie z jej wyłączeniem – istnieje możliwość ustawienia czasu świecenia diod LED. W dzień lampa się nie włączy z uwagi na posiadany czujnik zmierzchu. Dzięki temu oświetlenie balkonu będzie energooszczędne i posłuży Ci na dłużej.

Pozostałe możliwości oświetlenia balkonu

kinkiety solarne na balkon i tarasJeśli nie przekonują Cię lampy na baterie, rozważ zakup lamp solarnych. Te dzięki swej budowie będą magazynować energię elektryczną by w późniejszym czasie zamienić ją na światło. Oczywiście wtedy gdy na dworze będzie ciemno. Wadą takich lamp jest to, że przy dłuższej pracy mogą nagle przestać świecić. Wiele tanich modeli nie posiada czujnika zmierzchu oraz możliwości ręcznego ich zapalania oraz gaszenia. Sam układ solarny również po pewnym czasie ulegał będzie zużyciu.

lampy solarne na balkonInnym ciekawym i designerskim sposobem na dekoracje oświetleniową jest girlanda. To prosty sposób na romantyczny balkon. Jeśli nie wiesz czym jest girlanda, wyobraź sobie sznur żarówek zawieszonych na sznurku. Sznurek powinien być mało widoczny i możliwie cienki, by przeciągnąć go z mieszkania (niewielką szparą w oknie lub drzwiach). Raczej nie będziesz mieć problemu z jego ukryciem, a jeśli dobrze to zaplanujesz, stanie się po części i dekoracją. Girlandy coraz częściej popularne są w ogrodach, na tarasach – dlaczego zatem nie zamontować jej na balkonie?

zdjęcie girlandy na balkonie - piękne kule

Girlanda na balkonie w bloku

Sprawdź nasze lampy zewnętrzne na tarasy i do ogrodów. Specjalne modele przystosowane do pracy w deszczu i podwyższonej wilgotności oraz w niskich temperaturach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *