Plafony i spoty sufitowe do sypialni

(445 produktów)

Oświetlenie sufitowe w sypialni można podzielić na dwa rodzaje - plafony zamontowane bezpośrednio przy suficie oraz spoty, które montowane są bezpośrednio lub na niewielkich ramionach. Oba rodzaje dobrze sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. To na jaki rodzaj się zdecydujesz zależy w dużym stopniu od wielkości sypialni. Plafony sprawdzają się w mniejszych i niższych sypialniach, w których liczy się zachowanie jak największej wolnej powierzchni. Spoty z kolei nie dzielą optycznie powierzchni, a dodatkowo dobrze oświetlają wybrane strefy pomieszczenia. To sprawia, że wydaje się ono większe i przestronniejsze.

Rabaty naliczane automatycznie w koszyku:
zakupy od 100 do 499 zł – 3%, zakupy do 999 zł – 7%, zakupy do 2499 zł – 10%, zakupy powyżej 2500 zł – 13%

W sypialni nie może zabraknąć plafonów i spotów. Dużą zaletą szklanych plafonów jest to, że pięknie rozpraszają światło. Szczególnie te ze szkła barwionego, które mogą delikatnie zabarwić pokój. Na przykład plafon w odcieniach brązu czy pomarańczy sprawi, że sypialnia będzie wydawała się niezwykle przytulna i klimatyczna. Szklane plafony dobrze jest zestawić z innymi szklanymi dodatkami lub meblami, na przykład ze szklanym stolikiem kawowym. Dla kontrastu dobrze jest zestawić te elementy z matową kanapą lub dywanem, który podkreśli piękno szklanych elementów.

Decydując się na spoty do sypialni, zwróć uwagę na styl – to oświetlenie pasuje najczęściej do nowoczesnych wnętrz. Ciężko będzie połączyć szklany plafon z nowoczesnym spotem. Pamiętaj również o tym, że są to małe źródła światła i zakup najczęściej skończy się na kilku sztukach lamp.