Lampy sufitowe do łazienki

(328 produktów)

Ostatnimi czasy aranżacje łazienek stały się o wiele bogatsze i ciekawsze. Tak też jest z łazienkowym oświetleniem. Jest ono bardziej różnorodne, dekoracyjne i efektowne. Coraz ciekawiej prezentują się łazienkowe lampy sufitowe, których oferta nie ogranicza się już jedynie do okrągłych, szklanych kloszy. Lampy sufitowe dostępne są niemal w każdym kształcie, stylu i wykończeniu. Możliwości jest niezliczenie wiele, dlatego warto zapoznać się z ich pełną ofertą, by świadomie wybrać model odpowiedni dla siebie i dla swojej łazienki. W tradycyjnych łazienkach warto stawiać na lampy sufitowe z jednym, większym kloszem. W nowoczesnych można wybrać kilka małych opraw sufitowych rozmieszczonych po całej łazience lub lampę składającą się z kilku regulowanych punktów.

Jaką lampę sufitową wybrać do łazienki?

Tak, jak wspominaliśmy we wstępie, dużą rolę w wyborze oświetlenie odgrywa stylistyka pomieszczenia. W końcu lampy to także element dekoracji wnętrza, który powinien pasować do reszty wystroju. W stylowych, tradycyjnych łazienkach wybór pada na lampy ze szklanymi kloszami w metalowych oprawach, zazwyczaj dopasowanych kolorystycznie do armatury czy do kolorystyki glazury. W aranżacjach ekskluzywnych czy pałacowych, które coraz częściej wybierane są do luksusowych pokoi kąpielowych, warto postawić na lampę w połysku. Może to być lampa z ozdobnymi, zwisającymi luźno kryształkami lub z kloszami zbudowanymi ze szkła kryształowego. W takiej aranżacji nie trzeba bać się blasku nawet w łazience. W łazienkach bardziej minimalistycznych można wybrać lampy sufitowe z mlecznego szkła lub też nowoczesne listwy z rozmieszonymi na nich, regulowanymi kloszami. Takie rozwiązanie pozwala na skierowanie światła w dowolnie wybranym kierunku i dokładne rozświetlenie całej łazienki. Mówiąc o oświetleniu łazienkowym nie można zapomnieć też o wszelkiego rodzaju oprawach wpuszczanych w sufit, które królują we współczesnych aranżacjach. Wszelkiego rodzaju punkty świetlne doskonale sprawdzają się nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale także na elegancki i nienachalny wygląd.

Jakie światło do łazienki

Lampy sufitowe pełnią w łazience funkcję oświetlenia centralnego, które ma za zadanie równomiernie rozświetlić całe pomieszczenie. Jakie światło będzie do tego najlepsze? Zdecydowanie o barwie neutralnej, która idealnie sprawdzi się podczas codziennej pielęgnacji czy chociażby podczas sprzątania łazienki. Zapewne wiele osób kojarzy, że łazienka powinna zostać oświetlona światłem zimnym, ta zasada jednak dotyczy tylko oświetlenia wokół lustra i do tego wykorzystywane są zazwyczaj dodatkowe lampy. Jeśli chodzi o oświetlenie centralne, zazwyczaj sufitowe, aż tak zimna barwa nie będzie potrzebna. Tutaj wystarczy zabarwienie neutralne, które będzie przyjemne w odbiorze, ale też delikatnie pobudzające. Zupełnie ciepłe oświetlenie sprawdza się w strefie relaksu, ale jako oświetlenie centralne mogłoby powodować pewną ospałość.